Ethernet üzerinden WiFi üzerinden ağ erişimini paylaşabilir miyim?


1

3 cihazım var:

  • Bir Linux sunucusu

  • Bir MacBook

  • Bir iPad

Şu anda yönlendiricim yok. Ancak, Linux sunucusu ve MacBook Ethernet üzerinden bir anahtar ile bağlanır. MacBook ve iPad Wi-Fi ile bağlanır, Wi-Fi ağı MacBook tarafından oluşturulur.

MacBook, Linux sunucusunda barındırılan web sayfalarını ssh kullanarak ve görüntüleyerek Linux'a kolayca bağlanabilir. İPad, MacBook'ta barındırılan sayfaları görüntüleyebilir ancak Linux sunucusuna bağlanamaz. MacBook'un iki ağı ayrı tuttuğu görülüyor. MacBook'ta internet paylaşım özelliğini kullanmayı denedim. Ethernet'i Wi-Fi aracılığıyla cihazlara paylaşmak, ancak yardımcı olmuyor çünkü paylaşmak istediğim İnternet değil, yerel bir ağ.

MacBook'umun Ethernet bağlantısını WiFi üzerinden paylaşmasının, iPad'in Linux sunucusunda barındırılan sayfaları yükleyebilmesinin bir yolu var mı?

Yanıtlar:


-1

Ethernet bağlantınızı Wi-Fi cihazlarıyla paylaşmak istiyormuş gibi görünüyorsunuz, bu, ethernet bağlantınızın kimlik doğrulamasını uyguladığı bir istisna olmasına rağmen mümkündür, ancak Mac'iniz bunu belirtecektir.

Başlamak:

  1. Sistem Tercihlerini Aç
  2. Paylaşıma Git
  3. İnternet Paylaşımını Etkinleştir (soldaki liste)
  4. Ethernet bağlantınıza "Bağlantınızı paylaşın:" açılır menüsünü ayarlayın
  5. "Kullanan bilgisayarlara:" listesindeki "Wi-Fi" seçeneğini işaretleyin.
  6. "Wi-Fi Seçenekleri" ni tıklayın ve oluşturmak istediğiniz ağın seçeneklerini yapılandırın
  7. Tamam tuşuna basın"

Şimdi bir cihazı yeni oluşturulan Wi-Fi ağına bağlamayı deneyin.


Hey, evet, sorumu belirttiğim yaklaşım bu. Ve iPad macbook'a bağlanabiliyor. Ancak iPad’den Linux sunucusuna erişemiyorum.
tyler mackenzie

Görüyorum ki, soruyu okumak zordu ve anlamadım. Bu durumda, sorun iPad'inizin cihaza yönlendirilmemesidir. Ne yazık ki, bunu test edip çözebileceğim bir kurulumum yok, ancak alternatif çözüm kompakt bir Wi-Fi seyahat yönlendiricisi olabilir: tp-link.com/uk/products/details/cat-9_TL-WR802N.html
unknowndomain
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.