Harici mikrofon giriş sesi çok sessiz


2

MacBook Pro 13 "2016 Dokunmatik Çubuk sürümü

Harici bir mikrofonu her taktığımda gerçekten sessiz, Ses ayarlarında giriş ses seviyesini değiştiren şey onu hiç etkilemiyor - Hala çok sessiz ama 0 Ses seviyesinde yüksek ve tam ses seviyesinde aynı.

Volume

Harici mikrofonun sesini arttırmamın bir yolu var mı?

PS. Cihaza bakılmaksızın aynıdır, 3 farklı kulaklık çiftinin tümü aynı şekilde davranmıştır.

Yanıtlar:


1

Mikrofon seviyenizi tamamen ayarlama komutu şudur:

$ sudo osascript -e “set volume input volume 100”

Ayrıca, mikrofonlarınızı mikrofon deliğindeki tozlara karşı kontrol edin ve cihazda bir güç kaynağı varsa, fişini takmanız gerekebilir. Dahili mikrofon ampine ihtiyaç duyabilir.

Bu muhtemelen gibi bir üçüncü taraf ücretsiz bir uygulama yardımcı olmuyorsa Ses kaynağı bu sayede menü çubuğundan Hoparlör / Mikrofon seviyelerine geçebilirsiniz. Hiç kullanmadım, ancak elma forumlarında referans olarak bulundu.


Her ikisi de giriş ses seviyesini ayarlarda değiştiriyormuş gibi ayarladı, ancak gerçek ses seviyesini etkilemedi. Toz olamaz, kulaklıklar yenidir ve diğer çiftlerle aynı şekilde davranır.
Krzysztof Wende

Mikrofon sesini nasıl test ediyorsunuz? Bir yazılıma mı güveniyorsunuz? MIC'in diğer bilgisayarlardaki çalışmalarını kontrol ettiniz mi (üretici hatası nedeniyle)? Bazı programlar gürültü engelleme özelliğine ve skype veya google hangouts gibi bir özellik olarak otomatik ayarlama yapar. Onlara güveniyor musun?
Don Richards
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.