Pmset'i belirli bir sürede uyku moduna


2

Uyku ayarlayabilirim

pmset sleep now

Örneğin makinenin 10 dakika sonra uyumasını istiyorum, (Öğlen yemeğine gidiyorum, ancak Mac'in bitmesi için bir işlem beklemesini istiyorum)

"Pmset" ve "uyku" dökümanını kontrol ettim ancak çözüm bulamadım.

Mac'i 10 dakika sonra uykuda nasıl ayarlayabilirim.


1
sleep 600; pmset sleepnowSenin için çalışacak bir şey yapar mıydın ?
fd0

Yanıtlar:


2

pmsetKomut inanılmaz güçlüdür. Sahip olduğu tüm özellikler hakkında bir fikir edinmek için bu kılavuz sayfasını okuyunuz. Eğer aradığınızı ulaşmak için, Mac uyu isteyen doğru tarih ve saat tanımlayarak her Mac yerleşik zamanlayıcı kullanabilirsiniz: pmset schedule sleep "09/01/2018 00:00:00".

Bildiğim kadarıyla, bu olsa göreceli bir zamana sahip bir zamanlama ayarlamanıza izin vermiyor. Bunun için olası bir geçici çözüm, önce date“10 dakika sonra” nın ne anlama geldiğini bulmaya izin veren basit bir iki satırlı komut dosyası yazmak olacaktır . -v +10MAnahtar Buna izin edecektir. Yine tüm detaylar için kılavuz sayfasını okuyun.

Her 10 dakikada bir dosya sunucusu olarak kullandığım Mac mini için geçerli saatten 2 saat sonra bir 'güç açma' planlayan bir komut dosyası var. Güç kesildiğinde, UPS'im bitiyor ve makine kapanıyor, iki saat sonra otomatik olarak yeniden açılacak veya bundan sonra güç geldiğinde kendi kendine açılacaktır.


1

pmsetTekliflerden daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa Power Manager'ı düşünün . Ticari bir üründür, ancak uyku ve uyanma olaylarının göreceli ve mutlak zamanlamasını sunar.

Power Manager durum menüsü öğesi bir Hızlı Zamanlama içerir . Bu, 10 dakikalık bir Uyku seçeneğini içerir:

Power Manager - on dakika içinde uyu menü öğesi

Klavye değiştiricilerini basılı tutmak Hızlı Programlama zamanlarını ayarlar.

Taraflıyım çünkü Power Manager'ı yazdım; denemek ve belirli sorularla temasa geçmek için bir şans olduğunu düşünün.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.