Mac Pro 5.1 2012


2

Boot Camp Assistant aracılığıyla Windows'u yüklemeye ve aşağıdaki iletiyi almaya çalışıyorum:

Başlangıç ​​diski bölümlenemez veya tek bir bölüme geri yüklenemez. Başlangıç ​​diski, tek bir Mac OS Extended (Journaled) birimi olarak biçimlendirilmiş olmalı veya Windows'u yüklemek için Boot Camp Assistant tarafından zaten bölümlenmiş olmalıdır.

Disk Yardımcı Programında, yalnızca bir bölümlenmemiş sürücü görüntülenir.

Terminal'de, çıktısı distutil list:

/dev/disk0 (external, physical):
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *1.0 TB   disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS Install macOS High S... 90.9 GB  disk0s2
  3:         Apple_HFS bup macpro       364.0 GB  disk0s3
  4:         Apple_HFS Untitled        544.7 GB  disk0s4

/dev/disk1 (internal, physical):
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *4.0 TB   disk1
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk1s1
  2:         Apple_HFS Macintosh HD      4.0 TB   disk1s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk1s3

/dev/disk2 (external, physical):
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *500.1 GB  disk2
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk2s1
  2:         Apple_HFS Crucial 500gb      499.2 GB  disk2s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk2s3

Disk0, TM yedeklemesi için kullanılır. Disk1, Windows'un kurulacağı ana HD'dir. Windows yüklendikten sonra, disk2'yi disk1'den biçimlendirmek ve klonlamak ve Mac'te önyükleme sürücüsü olarak kurmak istiyorum. Bölümlerin ayarlandığını onaylamak için yalnızca disk2'ye HS ve ağ ayarlarını yükledim.

Asıl soru, Boot Camp Asistanını karşılamak için disk1'deki bölümleri nasıl birleştirir / silerim?


1
Disk1'in 4096 bayt kesim boyutu kullandığını doğruladınız mı? Sürücü eski 512 bayt sektör boyutunu kullanıyorsa, sürücüyü son 2TB'de Windows'u yükleyemezsiniz. Başka bir deyişle, 4TB sürücü 512 bayt sektör boyutuna sahipse, Boot Camp Assistant, Windows'u sürücüye yüklemenize izin vermez. Komutu girerek sektör boyutunu belirleyebilirsiniz diskutil info disk1 | grep Size.
David Anderson

Terminal komut yanıtı Disk Boyutu: 1.0 TB (1000170586112 Bayt) (tam olarak 1953458176 512 Bayt-Birimleri) Aygıt Bloğu Boyutu: 512 Bayt
EMF

Windows'u bu 4 TB sürücüsüne yüklemek istiyorsanız, muhtemelen bunu manuel olarak yapmanız gerekecektir. Hangi Windows sürümünü yüklemek istediniz? Windows 32 mi yoksa 64 bit mi? Optik sürücünüz çalışıyor mu?
David Anderson,

64 Bit. Optik sürücü çalışıyor. 5.1 ile uyumlu olmadığını düşündüğüm Win 10'u kurmayı planlıyordum, ancak bunun üzerinde bir çalışma var. Ama geri dönebilirsek. Dahili sürücüm yanlış kurulmamışsa, BCA neden kurulumu engelliyor? Çözümün harici bir kaynaktan başlatmak olacağını düşündüm. Migration Assistant'ı kullanarak disk 1'e temiz bir kurulum biçimlendirin ve ayarları yapın ve ayarları aktarın. Ancak bunu disk2'ye yaptım ve aynı bölümleri aldım. Kurulumu temizlemenin ve bölümleri değiştirmenin bir yolu var mı? Disk1'deki bölümleri bir tanede birleştirmek için terminal kullansaydım ne olurdu?
EMF

Yanıtlar:


1

Aşağıdaki ifadenize bir cevaptır: " Dahili sürücüm yanlış ayarlandıysa, BCA neden kurulumu engelliyor? "

Apple, Mac'inizde Windows 10'u resmi olarak desteklememektedir, ancak Microsoft desteklemektedir. Windows 7'yi ilk önce Apple'ın Pencere Destek Yazılımı ile kurduğunuzu söyleyin. Şimdi, Windows 10'a yükselttiyseniz, Windows 10, Apple tarafından sağlanan Windows 7 sürücülerini kullanıyor olacaktır. Bu nedenle, Windows 10'u orijinal olarak Windows 7 için yazılmış Apple'ın Windows Destek Yazılımı ile yükleyememeniz için hiçbir neden yoktur.

Aşağıdaki soruya bir cevap veriyor: " Dahili sürücüm yanlış ayarlandıysa, BCA neden kurulumu engelliyor? "

Boot Camp Assistant, Windows'u bir sürücünün sonuna yükler. Bu seninle yapmak fiziksel olarak imkansız disk1. 4 TB sürücünüzün sektör numaraları, Windows'u BIOS'u başlatmak için kullanılan eski bir MBR bölüm tablosunda depolanacak kadar büyüktür.

Ayrıca, disk0Mac'inize Windows yüklemek için muhtemelen kaldırmanız gerekir. Bu gereksinim, Boot Camp Kurulum ve Kurulum Kılavuzunun ilk basımlarında yayınlandı . Örneğin, aşağıdaki paragraf Boot Kampı - Kurulum ve Kurulum Kılavuzu'ndan (Dağ Aslanı) 14.03.2013 alınmıştır .

Birden fazla dahili diske sahip bir Mac Pro'nuz varsa ve Boot Camp'i ilk sabit sürücü yuvasında bulunmayan bir diske yüklemek istiyorsanız, alt numaralı bölmelerdeki sürücüleri çıkarın. Boot Camp'i kurduktan sonra sürücüleri yeniden yükleyebilirsiniz.

Son yorumunuzda gönderdiğiniz soruların kalanını anladığımı sanmıyorum.

Boot Camp Assistant'ı kullanmadan Windows'u yüklemeyi deneyebilirim. İlk adım, Windows ISO dosyasını bir DVD'ye yazmak olacaktır. Ayrıca Apple'ın Windows Destek Yazılımı için bir flash sürücüye de ihtiyacınız olacaktır. DVD'yi atlayabilir ve Windows ISO dosyalarını tutmak için aynı flash sürücüyü kullanabilirsiniz, ancak bu yükleme işlemini daha karmaşık hale getirir.


Çok teşekkürler. Disk0 sadece bir USB bağlantısıdır, yani sorun değil. SSD'yi Mac Pro'da önyükleme diski olarak taktıysam ve Disk0'u kaldırırsam işe yarar mıydı? Disk adının işletim sistemi tarafından önyükleme sırasında takılı olduğunu ve sabitlenmediğini varsaymakta haklı mıyım? Sormaya çalıştığım soru, SSD'yi ilk bölmeye takmam mı gerektiği değil mi? Tekrar teşekkürler.
EMF

Burada herhangi bir yazı görmedim disk0, başka bir USB sürücü nerede bir Farklı Sorun sor . Bununla karşılaşman garip buluyorum. Başarı için en iyi şansınız SSD'yi ilk bölmeye koymak olacaktır. Mac daha sonra bu sürücüyü olarak atamalıdır disk0. Sürücüler, sürücülerin karşılaştığı sıraya göre disk numaralarına atanır. Örneğin, macOS'u yeniden başlatabilir ve harici sürücülerin numaralandırmanın değiştiğini bulabilirsiniz. Bu ayrıca bölüm numaralandırması için de geçerlidir.
David Anderson

Sürücüyü aralarında toplam 2,2 TB olacak şekilde 4 bölüme (2 gizli) dahil olmak üzere yeniden bölümlendirmeye çalıştım, ancak Disk Yardımcı Programı'ndaki tüm bölümleri göstermek için kullandığım terminal komutu HS'de çalışmadı. Aynı BCA’yı açtım. Harici sürücüyü çıkardım ve ardından SSD'yi 1, 4tb bölmesine 2 ve diğer iki sürücüyü de 3 ve 4'e taktım. Birincisine önyükleme sürücüsü yapıldı ve işletim sistemi tarafından disk0 atandı. BCA devam etmekten mutlu oldu mu? Tekrar çok teşekkürler.
EMF
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.