Yüksek Sierra'daki El Capitan'dan Notları Kurtar


2

El Capitan makinem beklenmedik bir şekilde öldü ve High Sierra çalıştıran yeni Mac'ime bağlı harici bir kasaya yerleştirmek için disk sürücüsünü kurtardım. (Eski Mac'im destekleyemediğinden, hiç Sierra kullanmamıştım.)

Şimdi, El Capitan sistemimden Notları nasıl High Sierra not sistemine alabilirim?

(Dediğim gibi, eski Mac bir piston attıysa da, hala sürücüyü ve dolayısıyla tüm bu not verilerini elimde tutuyorum . Ama buna nasıl ulaşabilirim ?)


Notes> Dosya> İçe Aktar, ardından harici sürücüyü buradan seçin ~ / Library / Containers / com.apple.Notes / Data / Library / Notes /. Ayrıca iCloud'u kullanırsanız, orada Notlarınızın bir kopyası vardır.
Ruskes

Aşağıda belirtildiği gibi, bu çalışmıyor. Bu klasördeki dosyalar gridir ve seçilemez. İlginç bir şekilde, "İçe Aktar" düğmesi aslında hiçbir şey olmamasına rağmen adım adım ilerliyor.
Mike Robinson

Yanıtlar:


1

Eski Notları (harici sürücünüzden) iCloud'a taşıma

Sürükle ve bırak

Senkronize etmesine izin ver (5-10 dakika bekle)

Şimdi, yinelenen bir Notes klasör adı görmelisiniz (Mac'inizde (ancak aynı içeriğe sahip değil)).

Bunlar iCloud'daki 2 Not veritabanlarıdır

Şimdi Saklamak istediğiniz tüm Notları seçin ve bunları yeni notlara sürükleyin


Çalışmıyor. Belirttiğiniz konuma gittiğimde, NotesV7.storedata gibi dosya adlarını görüyorum, ancak gri renkte görünüyorlar ve seçilemiyorlar . "İçe Aktar" görünüşte bu tür dosyaları işlemeyi reddeder. (Tuhaf bir şekilde, "içe aktar" ı tıkladığımda, hiçbir dosya başarılı bir şekilde seçilmemiş olsa bile bir şeyler yapmaya hazır görünüyor!) Hiçbir şey olmuyor.
Mike Robinson

Gibi diğer lezzetli görünümlü yerler com.apple.Notes.datastorede hiçbir veri dosyalarında var gibi görünmüyor! ("Application Support / com.apple.Notes.datastore" adlı bir alt klasör boş ...)
Mike Robinson

@MikeRobinson Haklısınız, işe yaramaz, bu yüzden bu cevabı silmeme izin verin. Garip bir şekilde Apple, Notların Notları İçe Aktarmasına İzin Vermiyor mu? Sadece iCloud'dalarsa.
Ruskes

@MikeRobinson Tamam, Güncelleme cevabımı görün, eğer sizin için işe yararsa, comouter'umdaki işlemi yaptım
Ruskes
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.