Sketch App için makro oluştur


2

Sketch için bir makro oluşturmak istiyorum. Bazı komutları çalıştırmak istiyorum, örneğin dosyayı kaydedin, bazı eklentileri çalıştırın, vb. Bunu yapabilmemin bir yolu var mı?

OSX 13'e sahip bir Macbook Pro kullanıyorum, Sketch adlı bu uygulamayı kullanıyorum (web ve uygulama tasarımları ve prototipler oluşturmak için). İş akışımın bir parçası olarak, sanat eserlerini dışa aktarmak ve düzenlemek için bazı eklentiler kullanıyorum. Bir makro veya komut dosyasını çalıştırarak bazı işlemleri otomatikleştirmek ve App'in bazı komutları otomatik olarak çalıştırmasını istiyorum. (Eklentiler menüsüne gidin, bir seçenek belirleyin, vb.). Yapılabilecek bir şey olup olmadığından emin değilim, ancak zamandan tasarruf etmeniz faydalı olacaktır.

Yanıtlar:


1

Sketch'i kullanmadım, bu yüzden Automator ile ne kadar iyi çalışabileceği konusunda yorum yapamam, ancak bir seçenek, eylemlerinizi denemek ve çoğaltmak için bir Automator iş akışı oluşturmanız olabilir.

Başlamanıza yardımcı olacak birçok çevrimiçi kaynak var. Aşağıda bunlardan üçü:

Automator’ın, iş akışınızın temelini oluşturmak için ne yaptığınızı kaydetmek ve ardından ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

 1. Otomatikleştiriciyi Aç
 2. Basın komuta N- (veya Dosya ve gt; Yeni’ye gidin)
 3. Uygulama seçeneğini seçin
 4. Tıkla Seçmek buton
 5. Kırmızı Kayıt düğmesine tıklayın (araç çubuğunun sağ üst kısmında bulunur)
 6. Şimdi otomatikleştirmek istediğiniz görevlerden birini gerçekleştirin (yani, Sketch'e geçin, Plugins menüsünü tıklayın, vb.)
 7. Automator iş akışınızı denemek ve kopyalamak için eylemlerinizi kaydeder
 8. Kaydı durdur
 9. Şimdi Automator'a geri döndüğünde iş akışınızı kaydedin

NOTLAR:

 • Kaydedilmiş Automator görevleri mükemmel olmaktan uzaktır ve genellikle istediğiniz şekilde çalışmak için onları el ile düzenlemenizi gerektirir, ancak başlamak için bir yol olabilir.
 • Yaptığınız şeye bağlı olarak, işlerin çalışması için izin vermeniz gerekebilir. Örneğin, bir uygulama oluşturursanız, Sistem Tercihleri ​​& gt; Güvenlik ve Gizlilik ve Gizlilik sekmesi içinde Kenar Çubuğu'ndaki Erişilebilirlik seçeneğini seçin ve ardından Mac'inizi kontrol edebilmesi için az önce oluşturduğunuza izin verin.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.