Bir dahaki sefere otomatikleştirmek için Sistem Tercihleri'ni değiştirirken değişiklik değişikliklerini nasıl belirleyebilirim?


2

Mümkün olduğunca yeni bir dizüstü bilgisayar kurma işlemini otomatikleştirmeye çalışıyorum. Yeni bir Mac’te elle yaptığım her zaman elle yaptığım bazı değişiklikler var. Ctrl Tüm uygulamalarda ⌘⌥ ← - "Önceki Sekme Seç" seçeneğine eşleme ve klavye kısayollarının ayarlanması. Bir tane olduğundan eminim preferences.write Bunu yapmaya eşdeğer, ama kahretsin, ne olduğunu nasıl belirleyeceğimi bilemiyorum. Belki de el ile değişiklik yaptıktan sonra tercihlerimi bir şekilde izleyebilir veya "değiştirebilir miyim"?


~ / Library / Tercihler / .GlobalPreferences.plist
Buscar웃

Yanıtlar:


1

Apple, en alakalı tercihleri ​​şimdi bir veritabanında depolar; bu nedenle en iyi tercihiniz, dosya sistemindeki plist dosyaları görmezden gelmek ve çıktılarına odaklanmaktır. defaults read com.apple.whatever değiştirdiğin şeyler için. Ne yazık ki, eğer X tercihinde iseniz - bu yedi tercih alanındaki değişiklikleri arayın diyen iyi bir Rosetta Stone yok. Apple'ın iCloud'u veya güvenlik bilgilerini depoladığı yerlerde, sistem tercihlerindeki her görsel simgeyle eşleşmez, bu nedenle birden fazla yayınlamanız gerekir. defaults read çoğu panel birden fazla ayar alanına yazdığından, tercih edilen panellerin tamamının tamamını yakalamak.

Alternatif olarak, tüm değişiklikleri yapmak için yalnızca MDM ve yapılandırma profillerini ve komut dosyalarını kullanabilirsiniz, böylece değişiklikleri tüm makinelere yönetim aracınızdan zorlatabilir ve tüm ters mühendislik işlemlerini tamamen atlayabilirsiniz.

Geçmişte MCX, kurumsal yapılandırmaları yönetmenin yoluydu ve bu ayarları başlangıçta OS X'in şafağında depolayan .plist dosyalarına bakmak istemenizin eşdeğeriydi; MCX ve .plist'i, yeni merkezi veritabanının kullanıcı ve sistem varsayılanlarını depolaması için güncellenmemiş tozlu köşelere bıraktı.


0

Değişen dosyayı biliyorsanız, ayar adını tam olarak bulmak için terminalden önceki / sonraki çıkışı karşılaştırabilirsiniz. Örneğin:

/usr/libexec/PlistBuddy -c Print ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist > /tmp/before.txt

Ve, diff /tmp/before.txt /tmp/after.txt değiştirilen öğeleri görmek için. Ancak dikkatli olun, çünkü değiştirdiğiniz tercihin hiyerarşik yapıya gömülmesi muhtemeldir.

Değişen dosyayı zaten bilmiyorsanız, Kitaplık / Tercihler klasörünü ls -lFat Listede en son değiştirilen dosyaları görmek için, oradan hangi dosyayla ilgilendiğinizi muhtemelen belirleyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.