İPhone 5'lerde iOS 12'ye yükseltmeye değer mi?


2

WWDC 2018 Apple Keynote’ine göre, iOS 12, öncekilerle ilgili olarak hız geliştirmeleri getirecek.

Ancak, bir iPhone 5’i iOS 12’ye yükseltmenin uygun olup olmadığını merak ediyordum. Özellikle, iOS 12'nin iPhone 5'imin pil performansını etkileyeceğinden endişeliyim.

Kimse bunu yapmaya çalıştı mı?

Yanıtlar:


4

4 yaşındaki iPhone 5'ler sahibi. İOS'a yükseltildi. 12. Pil performansı üzerinde gözle görülür bir etkisi olmayan, gözle görülür hız iyileştirmeleri (genel kullanımda) yaşanması.

Genel deneyim, aynı cihazda iOS 11.4.1 kullanmaktan kesinlikle daha iyidir. Ancak, batarya performansının cihaz kullanımınıza büyük ölçüde bağlı olduğunu unutmayın. Tecrübelerime göre, pil yedekleme iOS 11.4.1'e kıyasla aynı kaldı.

iPhone 5S, iPhone 6 Plus ve iPad Mini 2'deki iOS 12: Aslında daha hızlı! .

Aslında, 2013 yılında ve daha sonra piyasaya sürülen tüm iOS cihazları (iPhone 5'ler, iPod touch 6. nesil, iPad Air, iPad mini 2), iOS 12'yi çalıştırmaya uygundur ve Apple'a göre, dikkate değer bir hız artışı görecektir. iOS 12'de yapılan başlık performansındaki gelişmeler.


1
Kendi iPhone 5'lerde denedim ve her şey düzgün çalışıyor gibi görünüyor. Aslında pil ömründe bir miktar azalma olmasına rağmen kişisel olarak bazı küçük hız iyileştirmeleri yaşadım. Umarım önümüzdeki haftalarda sorun olmaz.
mgiordi

@mgiordi Duymak güzel. Gelecekteki iOS sürümlerinde olası batarya optimizasyonlarını ve hata düzeltmelerini bekleyebiliriz. En küçük ekran gerçek durumu olan cihazdaki Face Time grubunu arama konusunda oldukça heyecanlıyım.
Nimesh Neema
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.