Lightroom'dan dışa aktarırken harici sabit diskte yazma izni alamıyor


2

Birkaç gün önce macOS High Sierra 10.13.6 kullanan yeni bir 2018 MacBook Pro satın aldım. O zamana kadar Windows kullanıcısı oldum.

Fotoğraflarımı Lightroom'daki yeni Mac'te düzenledikten sonra harici sürücümü (WD My Passport) taktım ve dışa aktarmaya devam ettim. Lightroom'da, yalnızca okuma ayrıcalıkları veya benzeri bir şey okuduğundan, bu sürücüde dışa aktaramayacağımı söyleyen bir hata aldım. Bu yüzden meseleye googling yapmaya devam ettim ve izni değiştirmek zorunda olduğumu öğrendim. Bunu denedim, ancak bir sonraki engel, Ekteki öğelere uygula seçeneğinin gri olmasıydı .

Bu sorunu çözdüm ama şu ana kadar bir çözüm bulamadım. Bu sorun oluyor çünkü harici diskimi NTFS'den başka bir şeyde yeniden biçimlendirmem gerekiyor mu? Yoksa kaçırdığım bir ayar var mı? Ya da tamamen farklı bir şey.

Yanıtlar:


3

macOS, NTFS ile biçimlendirilmiş bir diske yazmak için yazılımı (sürücü) doğal olarak içermez (ancak NTFS biçimlendirilmiş sürücüleri iyi okuyabilir). Hata, yalnızca okuma ayrıcalıklarının mevcut olduğunu ima eden şeydir.

NTFS ile biçimlendirilmiş bir sürücü, MacOS'ta NTFS sürücü yazılımı yüklenerek yazılabilir. WD tarafından yapılan harici disklere yazmak için Mac için Paragon NTFS Driver adlı disk üreticisi tarafından sağlanan macOS için tescilli bir NTFS sürücüsü kurmanız gerekir.

Yazılımı yüklemek ve diske dosya yazma yeteneği kazanmak için WD web sitesindeki, Mac için Paragon NTFS Sürücüsünün Nasıl Yükleneceği konusundaki bu destek makalesindeki talimatları uygulayabilirsiniz.


Diski biçimlendirebileceğim bir format var, bu yüzden bu sürücüyü yüklememe gerek yok mu?
weinde

Sürücüyü Apple'ın özel formatı olan HFS / HFS + ile biçimlendirebilirsiniz. Ancak bu, Windows'ta okumanın / yazmanız için bir sürücünün gerekli olacağı benzer bir sorunu yaşatır. Diski yalnızca Mac ile kullanmayı planlıyorsanız HFS + kullanabilirsiniz.
Nimesh Neema,

3
@weinde Sürücüyü Windows ve macOS (ve Linux) tarafından okunabilir ve yazılabilir olan exFAT biçiminde biçimlendirebilirsiniz
Mark

1

10.13.4'ten 10.13.6'ya yükselttiğimde bu sorun benim için başladı. Mac için Paragon NTFS Sürücüsünün mevcut / en son sürümü Macos 10.13.6 için desteklenmiyor gibi görünüyor. Birisi bu soruna bir geçici çözüm veya çözüm bulursa lütfen bana bildirin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.