Youtube-dl ile YouTube videosu indirilirken hata oluştu


1

Kullanarak bir YouTube videosu indirirken youtube-dl, Aşağıdaki hatayı alıyorum:

MacBook-Pro:ytd user$ youtube-dl "https://youtu.be/dgxpBpa9A48"  
[youtube] dgxpBpa9A48: Downloading webpage  
ERROR: Unable to download webpage: <urlopen error [SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] certificate verify failed: unable to get local issuer certificate (_ssl.c:1045)> (caused by URLError(SSLCertVerificationError(1, '[SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] certificate verify failed: unable to get local issuer certificate (_ssl.c:1045)')))

Buna ne sebep oluyor? Nasıl üstesinden gelip videoyu indirebilirim?


Bu URL’yi bir tarayıcı penceresinde herhangi bir hata olmadan açıp açamayacağınıza bakın (güvenilir olmayan bağlantı veya sertifika ile ilgili).
Nimesh Neema

Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Komutu ver youbute-dl --version
Allan

Yanıtlar:


0

Bazı sebeplerden dolayı youtube-dl Sertifika sorunları var. Kullanarak her zaman bir çözüm buldum --no-check-certificate argüman.

Man sayfasından:

--no-check-certificate
              Suppress HTTPS certificate validation

Gerçekten "HTTPS sertifika doğrulamasını yoksayar" demeli ...


0

Müthiş ve ücretsiz olan 4K Downloader'ı kullanmamak için herhangi bir sebep var mı? https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader

KeepVid'i herhangi bir şey yüklemeden indirmek için de kullanabilirsiniz, sadece adresi buraya yapıştırın: https://keepvid.works/


2
Dostum neden bunu yapıyorsun? Yorum yapmak için 50 puan kazanmaya çalışıyorum. Neden buradaki herkes bu kadar kaba? Yardım etmeye çalışıyorum ve sen beni becerdin mi? Gerçekten mi?
Mateus Ribeiro

Farklı sormaya hoş geldiniz! Daha fazla bilgi için lütfen bu sayfaya bakın → apple.meta.stackexchange.com/questions/3242/... Ve Ib amp; apple.stackexchange.com/help/promotion
JBis

@JBis benim cevabım açıklama isteyen bir yorum olacaktır. Ama tahmin et ne oldu? Yorum yapamam. Yeni bir kullanıcı olduğum açıkça belli, neden bu kadar herkes bu kadar kaba?
Mateus Ribeiro

@MateusRibeiro Uzun zamandan beri yeni bir kullanıcıyım (Sadece 6 ay önce Ask Different'ya başladım). Topluluğun SE sitelerinin en misafirperver biri arasında olduğunu kanıtlayabilir ve acı bir deneyimi zar zor hatırlayabiliyorum. Öğrendiklerime göre, en iyi sonuç site kurallarına uymaktır. Katkılar her zaman herkesten memnuniyetle karşılanır ve toplum buna saygı gösterir, ancak siteye değer katmasını ve kurallar dahilinde yapılmasını bekler. Bir şeyin çabuk olmasını sağlamak için acele etmen genelde işe yaramaz. İyi ve alakalı içerik her şeyi koyar! Kaldınız. :)
Nimesh Neema

1
@MateusRibeiro Cevapla ilgili olarak, OP açıkça çalışırken karşılaştığı sorunu çözmeye çalışıyor youtube-dl Komut. Aynı görevi gerçekleştirmek için n sayıda alternatif araç olabilir ve OP alternatif istemiyor.
Nimesh Neema
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.