iCloud Keychain sync: Mevcut senkronizasyon durumunu nasıl belirleyebilirim veya senkronizasyona zorlama (çıkarmadan ve eklemeden)?


2

Kısa versiyon:

İCloud anahtar zincirinin yerel kopyasının ne zaman senkronize edildiğini (en azından bir Mac'te) veya anahtar zinciri silip yeniden eklemek yerine, iCloud kopyasıyla senkronize etmeye zorlamak için bir komut satırı veya GUI yöntemi var mı? ?

Daha fazla detay:

Şu anda MacBook'umda birden fazla cihazda iOS 12 kullanıyorum. İOS'ta Ayarlar → Parolalar ve Hesaplar → Web Sitesi ve Uygulama Parolaları yoluyla öğe silmek de dahil olmak üzere bir miktar temizlik yaparken, değişikliklerin Mac ile geri senkronize edilmediğini gördüm. Açık olmak gerekirse, normal yöntemde (yani organik olarak Safari yoluyla) yapılan değişiklikler de geri gelmiyor.

Bunun, kullanıcının yalnızca yeni oluşturulduğu bir Mac’te bulunduğunu unutmayın (bu nedenle bozulma olmamalıdır). Mac tam ağ bağlantısına sahipti.

Değişikliklerimin iCloud'a gideceğini biliyorum, çünkü neredeyse tüm iOS aygıtlarım neredeyse anında senkronize ediliyor.

Yine, Anahtarlık'ı silerek ve yeniden ekleyerek çalışabileceğimi biliyorum, ancak bu gerçek bir çözüm değil.

Apple, sürecin nasıl çalışması gerektiğini belgeliyor mu?


Bu staus değil, ancak açıp kapatabilirsiniz ..defaults -currentHost write com.apple.syncservices SyncingDisabled YES
Ruskes

Yanıtlar:


1

İCloud senkronizasyon bilgilerini size göstermek için özel olarak tasarlanmış yerleşik bir OS X aracı yoktur. Yolu okumak kolay.

Ancak, connectionsApple'ın iCloud sunucularını izleyebilir , trafik akışını ve disk erişimini ölçebilirsiniz.

Bu metrikler bir miktar içgörü sağlayacaktır, ancak beklenen sürenin veya yüzde tüm önlemlerin yüzdesini sağlamayacaktır.

Veri akışını keşfetmek için, OS X'in lsofve gibi yerleşik araçlarını keşfedin netstat.


0

Konsol uygulamasında bu senkronizasyonu yöneten işlemin etkinliğini görebilirsiniz (ayrıca komut satırı aracını kullanarak log)

CloudKeychainProxy'yi arayın ve senkronize etmek için iCloud'da ilk kez oturum açtığınızda epey bir durum ve bilgi mesajı var ve bu mesajlardan bazılarının (veya şebeke olduğunda "senkronizasyonun başlatılması" mesajının olmaması durumunda görebileceğiniz Anahtarlık verileri) kapatılmamış ve daha sonra yeniden bağlandı) bekleyen bir senkronizasyonunuz olmadığını bilmek için. İlgili diğer işlemler, bulut tarafından yeni öğeler eklendiğinde bir senkronizasyonun gerekli olduğu bildirimlerini dinlemek için apsd'dir. Secd işlemi yerel anahtarlık yazıyor / bildirimler yapıyor, bu nedenle eğer gönderilecek öğeniz varsa, muhtemelen CloudKeychainProxy'yi etkinleştirir.

Bulut belgelerinin kullanışlı bir aracı vardır, ancak anahtarlık çok hafiftir, bir hata koşulu olmadığında gerçekten asıldığını veya güncel olmadığını görmedim (bu, kaydedilmemiş hedefiniz tamir ediyorsa adreslenmesini sağlar. geçerli değilken hatalar).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.