İMac'im ve Ethernet'li yönlendiricim arasındaki paket kayıpları


2

Kısa: iMac'im ve yönlendiricim ca arasında paket kayıpları yaşıyorum. % 10-20, ancak SADECE ethernet bağlantısı kullanılırken. (... böylece WIFI ve aynı iMac ile hiçbir paket kaybı olmaz)

Ayrıntılar: Ne zamandan beri söyleyemem, ancak paket kaybını ca. Bir oyun oynarken 2-3 ay önce. Network Utility ile test ettim ve sadece ethernet kablosu kullanırken kendi yönlendiricimi tutarken% 10-20 paket kaybı elde ediyorum. Böylece, bu paketler internete bağlanırken başka bir web sitesine ping yaparken de var. Ancak WIFI ile paket kaybı yoktur. Bir Pc ve MacBook'u aynı (!) Ethernet kablosu ve yönlendirici üzerinde kullanmaya çalıştım ve hiçbir paket kaybı olmadı. Ayrıca akıllı telefonlarımı da test ettim ve paket kaybı yaşamadım.

İMac güvenlik duvarını devre dışı bırakmaya çalıştım, ancak bu işe yaramadı. İMac üzerindeki ethernet portunu kontrol etmek için iMac'imdeki ethernet adaptörüne yıldırım çarpması kullanmaya çalıştım ve aynı% 10-20 paket kaybını aldım.

Teknikler : iMac 2015 Sonu 4k ve macOS 10.13.6 (Yüksek Sierra) kullanıyorum. İnternet'im HighSpeed ​​400 Mbit / s'dir. Ağ trafiğini gözlemleyen herhangi bir virüsten koruma veya mac "temizleme" yazılımı kullanmıyorum.

Bu paket kaybına neyin neden olduğu ve nasıl durdurulacağı hakkında fikriniz var mı? Buna neden olabilecek kötü amaçlı yazılım ve / veya ağ ayarları? Sorunu tanımlamak için başka hangi testleri yapabilirim?

Teşekkürler sascha

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.