İkinci sistemin MAC Adresini nasıl bulabilirim?


2

Mac OS X 10.11 El Capitan'dayım, ancak sabit diskimde ikinci bir işletim sistemi var: Mac OS 10.6.8 Snow Leopard. Yönelticimi sıfırlıyorum ve bu nedenle MAC donanım adresleri iki sistemimin

Şu an bulunduğum sistemden gelen MAC adresi (10.11) Sistem raporunda ve sistem tercihlerinde yer alan internet tercihlerinde buldum ("Donanım" menüsü).

İkinci sistemimin MAC adresini (sabit diskimin derinliklerinde bir yerde) söz konusu sisteme yeniden başlamadan bulmanın bir yolu var mı, yoksa her iki sistemde de aynı mı? Evet, tembelim.

Şimdiden çok teşekkürler!


Donanım erişim kodları genel olarak işletim sisteminden türetilmez. “İkinci işletim sistemi” ilk sisteme ne kadar kesin olarak dahil edildi?
bmike

@bmike Yanıtınız için teşekkür ederiz! Sabit sürücüdeki bölüm; bu yüzden aynı donanım. Aynı sabit eşyayı düşünüyorum = aynı MAC adresi ...
Jeremy Bear

Yanıtlar:


1

Bir cihazın bir medya erişim kontrol adresi (MAC adresi), bir ağ bölümünün veri bağlantı katmanındaki iletişim için bir ağ arayüzü kontrolörüne (NIC) atanan benzersiz bir tanımlayıcıdır. Başka bir deyişle, MAC işletim sisteminden bağımsızdır.

Bazı donanımlarda (yönlendiriciler gibi) kendi Mac adresinizi atamanız mümkündür. Bu genellikle klonlama olarak adlandırılır. Bunun MacOS'ta mümkün olduğuna inanmıyorum. Bununla birlikte, VirtualBox'da çalışan tüm sanal makinelere kendi MAC adresinizi atayabilirsiniz.


Yani aynı donanım = aynı MAC adresi ... Teşekkürler.
Jeremy Bear
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.