Batarya ve kapak kapalıyken WiFi'yi canlı tutun?


2

Ofisten iç altyapının belirli bölümlerine erişmek için bir VPN kullanıyoruz; VPN 2FA kullanır, bu yüzden kimlik bilgilerini kaydetme ve makine uyandığında ağa getirme bir seçenek değildir.

İnsanlar Macbook'larını toplantılara ve ne zaman yaparlar

  • güç kaybı (pil modu)
  • kapağı kapat

Bu birleşim, Mac'in daha sonra VPN bağlantısını kesen WiFi'yi kapatmasına neden olur (arayüz kapalıyken TLS el sıkışması olmadığında hayatta kalır). Kapak kapandığında Mac'in uyumasını engellemenin (WiFi özelliğini kapatmanın) bir yolu var mı?


1
Etkin bir wifi bağlantısını korurken cpu'nun uyku durumuna geçmesinin teknik olarak mümkün olduğundan emin değilim. İşlemciyi açık tutmak için NoSleep uygulamasını kullanabilirsiniz, ancak büyük pil kaybına hazır olun.
Wowfunhappy 12:18

Thanks @Wowfunhappy - Araca bir göz atacağım.
tink

Aslında macOS zaten bunu yapar, bazı bakımları yapmak için WiFi uyku modunda açılır! Power Nap'ı etkinleştirin!
Ruskes

@Buscar 웃 - etkin, hayatta tutmuyor gibi görünüyor.
tink

Çoğu, Mac'inizin uyumasını önleme tavsiyesini verecektir, fişi takılıyken bu iyidir, ancak yalnızca pil kullanıyorsanız bu kadar iyi değildir. Öyleyse ne yapmaya çalışıyorsun?
Ruskes

Yanıtlar:


2

Bunu deneyebilirsiniz, ilave bir yazılım yüklemeye gerek yok

Terminali aç ve kullan

$ caffeinate -s  

veya

$ caffeinate -w PID

-W argümanı ile kullanıldığında, işlem ID PID aktif olduğu sürece uyku engellenir. İşlem sona erdiğinde, iddia serbest bırakılır ve yapılandırılan uyku davranışı uygun olduğunda devam eder.

Ayrıca İşlem Kimlikleri’nin Activity Monitor’den alınabileceğini veya ps -Al girerek terminalde listelenebileceğini unutmayın.


Bu harika bir öneri! Bununla koşabilirim; Buna rağmen bir ayar yapmak zorunda kalacak ve vpnclient sadece çalışmıyorsa, ama bir utun arayüzü var ise sadece "kafeinli" olacak. Şebeke çalışıyorsa arkaplanı kapalıysa bataryayı boşaltma işleminin anlamı yoktur (Tunnelblick ne yapar). ); Sana başarı / başarısızlık ile güncellendi ve yapıldığı zaman upvote devam edeceğiz
tink

harika ... umarım sizin için işe
yarar

-S Sistemin uyumasını önlemek için bir iddia oluşturun. Bu iddia yalnızca sistem AC gücüyle çalışırken geçerlidir . Ho-hum:}
tink

1
Şey, -s ile olan öneriniz (en azından belgelerine göre) söylediklerinizi yapmadı, ama bir miktar kodlama ile ve caffeinate -t 600 -w $PIDistediğimi aldım. Çok teşekkür ederim. :)
tink

1
Tink harika bul, geri döndüğün ve paylaştığın için teşekkürler t 600, saniye veya dakika cinsinden zamanlayıcı,
Ruskes
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.