Killall'dan sonra yeniden başlatılmıyor Dock


2

Geçenlerde terminal üzerinden dock'umu yeniden başlatmam gerekiyor killall Dock daha önce birçok kez yaptığım gibi. Ancak, bunu yaptıktan sonra yuva yeniden başlatılmadı ve duvar kağıdım siyah:

enter image description here

Bu, çok sayıda yeniden başlatma ve diğer denenmiş çözümlerin bir çoğuna rağmen, sorunu çözemediğim için çok endişe verici. Ayrıca Faaliyet İzleyicisi’ne de baktım. Dock İşlem ancak aradığımda hiçbir şey gösterilmedi:

enter image description here

Bu, sürecin yeniden başlamadığına inanmamı sağlıyor. Sorum şu: Bu sorunu çözmek için Dock işlemini nasıl yeniden başlatabilirim?

Herhangi bir yardım için şimdiden teşekkür ederiz, bu Mac için işlevselliği oldukça kısıtladığı için benim için çok endişe verici bir konudur.

Saygılarımla, Rocco

Not; OSX Mojave'deki bu komutla iskeleyi ilk defa öldürmeye çalıştım, sorunun nedeni bu olabilirdi. Belki de Mojave ile ilgili bir konudur, çünkü daha önce bu işletim sistemiyle daha önce hiç yaşamadım

DÜZENLE:

Sorun oluşmadan önce koştuğum tam komut buydu: sqlite3 /$HOME/Library/Application\ Support/Dock/desktoppicture.db "update data set value = '~/Desktop/wallpaper.png'" && killall Dock


System / Library / CoreServices / Dock.app dosyasını açarsanız ne olur? Orada Finder'da gezinebilir veya terminalde koşabilirsiniz: "open /System/Library/CoreServices/Dock.app/"
Wowfunhappy

Ayrıca, bu davranış Mojave'de kesinlikle standart değildir.
Wowfunhappy

tekrar çalıştır defaults delete com.apple.dock; killall Dock
Buscar웃

@Wowfunhappy Bu ne yazık ki hiç bir şey yapmadı
Rocco

1
Tavsiye edeceğim şeydi, ama önce yiyecek bir şeyler almak zorunda kaldım :) .... Sorun Dock değildi, ama öğrendiğin gibi bozuk desktoppicture.db idi.
Buscar웃

Yanıtlar:


2

tl; Dr. Koşmak: killall System\ Preferences > /dev/null 2>&1 && rm ~/Library/Application\ Support/Dock/desktoppicture.db && killall Dock

Gelecekte bu sorunu yaşayabilecek herkes için sorunum, adresinde yer alan dosyadaydı. ~/Library/Application\ Support/Dock/desktoppicture.db.

Bazı googling yaptıktan sonra, aşağıdaki iki konuya rastladım İşte ve İşte . Her ikisi de çıkarmak desktoppicture.db ile rm ~/Library/Application\ Support/Dock/desktoppicture.db && killall Dock Bu benim için sorunu çözdü. Yukarıdaki iki bağlantılı konudan ikincisinde sorun ve önerilen çözüm hakkında daha ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.


1
aferin.......
Buscar웃
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.