Magsafe problemi: sadece belirli pozisyonlarda çalışır


2

Geçenlerde 2010 ortalarındaki MBP'm için yepyeni, orijinal bir Magsafe 60W şarj cihazı aldım (önceki şarj cihazım aylarca aşırı yıpranmadan sonra aniden öldü). Kullandıktan birkaç saat sonra garip ve kötü şeyler olmaya başladı. İlk olarak, pil sarı renkte ışığa rağmen aralıklı olarak şarjı durdurdu. Sonra ışık kararmaya ve titremeye başladı ve konektör çok ısınmaya başladı. Sonunda ışık olmadan tamamen şarj edilememeye başladı.

Ancak, o zaman keşfettim ki çok dikkatli kordonu belirli pozisyonlarda tutun ve çeşitli yönlerde küçük kuvvet uygulayın, Tamamen iyi . Bunun bir Magsafe limanı problemi olabileceğini düşündüm, bu yüzden Magsafe portunu değiştirdim ama sorun devam ediyor. Ben de SMC'yi boşuna sıfırlamak için defalarca denedim.

burdaki problem ne olabilir? Bir şarj problemi veya bir mantık kurulu problemi olması daha mı muhtemeldir?

Dikkatimi çeken bir şey, pinlerin porttaki bağlantılarla tam olarak aynı hizada görünmediği: yanlara doğru 0.3mm veya daha fazla sapma oldukları. Uzun bir atış, ancak şarj cihazının neden yalnızca belirli bir yöne çekildiğinde çalıştığını açıklayabilir. Bu bilinen bir sorun mu?


Sen emin gerçek mi? Şarj cihazı olup olmadığını test etmenin en kolay yolu, başka bir cihazı denemektir (arkadaşlar, mağazada vb.) Düzgün çalışıyorsa, kötü bir şarj cihazınız vardır.
Allan

% 99.99 eminim, ama evet, yapmam gerekecek gibi görünüyor.
adiaphane

Belki başka bir şarj cihazı denemeden bu soru cevaplanamaz ...
adiaphane

Yanıtlanamayacak kadar değil, daha fazla tanılamaya ihtiyaç var. Bu noktada, sadece vahşi tahmin.
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.