2018 Mac mini 2011 iMac'ımı Hedef Görüntüleme Modunda kullanabilir mi?


2

Şu anda 2015 MacBook Pro kullanıyorum ve Hedef Görüntüleme Modunda ekran olarak 2010 27 inç iMac'ime Thunderbolt kablosu kullanıyorum. MacBook Pro'yu Thunderbolt 2'ye değil Thunderbolt 3'e sahip bir Mac mini'ye yükseltmek istiyorum.

Mac mini bunu yapacak mı ve bir adaptöre ihtiyacım olacak mı?


Apple Destek belgesindeki Sistem Gereksinimleri bölümüne bakın: İMac'inizi Hedef Görüntüleme Modlu bir ekran olarak kullanın
user3439894

Yanıtlar:


0

Apple'dan (pahalı) veya üncü bir taraftan Thunderbolt 3 / USB-C ila Thunderbolt 2 adaptörüyle çalışması gerekir. Aynı zamanda daha ucuz bir USB-C'den Mini DisplayPort adaptörüne veya kablosuyla da çalışabilir, çünkü Thunderbolt 2, Apple'ın yapmadığı için üçüncü taraf olması gereken Mini DisplayPort ile uyumlu olmalıdır.


0

Sanırım cevabı buldum, derinlere gömüldü Elma destek belgesi Thunderbolt 3 ila Thunderbolt 2 adaptörü için.

Bu adaptör, DisplayPort veya   Apple LED Cinema Display gibi Mini DisplayPort. Yıldırım   ve Thunderbolt 2, Mini DisplayPort ile aynı değildir;   portlar aynı şekle sahiptir.

Görünüşe göre Thunderbolt 3 mini ekran bağlantı noktası sinyallerini geçmiyor, bu nedenle daha eski bir iMac veya mini ekran bağlantı noktası kullanan bir monitörünüz varsa hedef ekran modu çalışmaz.

Bu benim için büyük bir fark yaratıyor, çünkü bir mac mini ile devam edersem yeni bir monitör almam gerekecek. En azından doktordan göründüğü gibi. Bunu gerçekten yapan herkese hoş geldiniz.


0

Sanırım soruma kesin bir cevabım var, bu yüzden benzer bir durumda bunu başkalarına da veriyorum.

Bir 2018 Mac mini aldım ve bugün kurdum ve Hedef Görüntüleme Modunun, mini Thunderbolt3 (USB-C) portuna takılı Apple Display-USB olmayan bir mini DisplayPort adaptör kullanarak çalıştığını doğrulayabilirim. Hedef ekranı 2010'un ortalarında bir iMac. 27 ". Ayrıca bir Apple Thunderbolt3 ila Thunderbolt2 adaptörünü de satın aldım ve Hedef Görüntüleme Modu için kullanmayı denedim, ancak işe yaramadı.

Mac mini kurulumu aslında oldukça iyi gitti, bundan dolayı oldukça mutluyum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.