Misafir ağından AirPlay 2


2

Evde iki ağım var - normal ağım ve misafir ağım. Yönelticim bir Synology RT2600ac'dir. Ayrıca evde, ana ağıma bağlı bir Sonos One var.

Her şey ana ağımdan gelen şeftali gibi çalışır, ancak konukların AirPlay 2'yi kullanarak konuşmacıya akış yapabilmelerini isterim. Doğal olarak, konuk ağımla iletişim kuramadığından konuşmacıyı göremezler. konuşmacının olduğu ana şebeke.

Bunu ayarlamanın bir yolu var mı? Bu tür bir iletişime izin vermek için yönlendiricideki herhangi bir bağlantı noktası iletme veya ayarlama?


Maalesef, bu, ayrı bir konuk Ağına sahip olmamızın tam anlamıyla engellenmeden gerçekleştirilemez. Öte yandan, Sonos'un çoklu IP'leri desteklediğinden şüpheliyim. Bu noktada en iyi bahsiniz, OSMC çalıştıran bir Raspberry Pi'ye bağlanan 3.5mm / optik (?) Jaka bağlanan veya çift IP'li sunucu olarak işlev görmek için Reflector 3 ile çalışan başsız (veya olmasın) çalışan bir Windows / macOS makinesi olabilir. Muhtemelen her şeyden çok bir PITA olmaktan çıkacaktır. Afedersiniz.
Manchineel

1
Yanıtınız için teşekkürler! Bu duymak bir pitty. Şu anda Synology desteği ile iletişim kuruyorum ve hala bunu çözebileceğimi umuyorum. Aslında Sonos'un konuk ağımdan erişilebilir olduğu (pinged), tek sorun keşif yayın paketlerinin konuktan ana ağa yönlendirilmemesi gibi görünüyor. Sonuçta hala umut olabileceğine inanıyorum. Değilse, dediğiniz gibi, her şey çok fazla acı çekiyor:
BlackWolf

AirPlay, Bonjour adında bir keşif teknolojisini kullanır - sizin de belirttiğiniz gibi - ana bilgisayarlara yayınlanması için bazı paketlere ihtiyaç duyar. Bu paketler, MAC Adresi vb. Gibi bilgileri içerir ... Ve eğer alışılmadık bir ağ konfigürasyonundaysanız, bu protokoller oldukça hassas olabilir. Ben aynı teknede daha fazla ya da daha azım.
Manchineel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.