İOS sınırlı bir sabit disk alanıyla nasıl güncellenir?


2

Bir arkadaşım iPhone'un işletim sistemini iTunes aracılığıyla güncellemeye çalışıyor ancak C bölümünde yalnızca 1GB boş alan kaldığı için her zaman başarısız oluyor ve iTunes'un geçici alan olarak kullandığı görülüyor.

Yardım istiyor ama güncellemeyi yapmak için daha fazla boş alana sahip başka bir bilgisayarı kullanmak dışında ne yapabilirim bilmiyorum. İOS'u manuel olarak indirmenin bir yolu var mı, böylece C bölümündeki tüm alanları kullanmak yerine başka bir bölüme kaydedebilir miyiz? Yoksa bunu yapmanın daha basit bir yolu var mı?


1
Onun diskinde daha fazla yer açmak imkansız mıydı? Bu, aynı zamanda Microsoft'tan güncelleme puanlarını vb.
Aldığı

Yanıtlar:


3

Bir bilgisayardaki geleneksel dönen bir sabit sürücünün, optimum çalışma için en az% 15 boş alana sahip olması gerekir. Dönen bir sabit sürücü% 15'ten daha az boş alana sahipse, tüm bilgisayar sistemi disk parçalanması adı verilen bir fenomen nedeniyle olduğundan daha yavaş çalışacaktır.

Arkadaşınız daha büyük bir sabit disk satın alırsa ve bir teknisyene ödeme yapması ve daha eski, daha küçük sabit diskinin içeriğini daha yeni, daha büyük sabit diskine klonlaması halinde kendisine bir iyilik yapar. Daha sonra sadece daha hızlı bir bilgisayar sistemine sahip olmayacak, iTunes ve iOS yükseltmesi için de yeterince yer bulacak.

Büyük sabit diskler gülünç ucuz.

Olduğu söyleniyor, daha fazla yer açmak için gerekli olmayan dosyaları mevcut sabit sürücüden temizlemek için yapılabilecek birçok şey var . Ücretsiz CCleaner programını çalıştırarak başlayın .

Ardından, son Windows Sistem Geri Yükleme Noktası dışındaki tümünü silerek diskte yer açın. Bununla ilgili talimatlar için bir Google araması yapın.


İfadeniz gereksiz yere şiddetle ifade edilmiştir. Sürücüleri% 85'inden daha fazla doluysa, bilgisayarlar çalışmayı durdurmaz. Ayrıca, disk parçalanmasının etkisi, bilgisayarın tamponlama için kullanabileceği sistemdeki boş RAM miktarına çok bağlıdır.
Thorbjørn Ravn Andersen

Tamam Thorbjørn, cevabımı revize ettim.

1

Aynı problem, diğer disklerimde TB'lar boş alanım var, fakat Cs'mde sınırlı alan var; bu da bir ssd sürücüsü.

benim için en hızlı çözüm, telefonumun itunes üzerindeki önceki yedeklemelerini kaldırmaktı, bu da güncelleme için tekrar yedekleme yapmak için yeterli alan bırakmamı sağladı.


1

Ben de aynı sorunu yaşadım. Öncelikle iTunes, C sürücümde yeterince yer olmadığı için iPhone'umu yedeklememe izin vermedi. (Windows 7)

Aşağıdaki talimatları tam olarak izleyerek bu sorunu düzelttim: -

http://www.howtogeek.com/164275/how-to-change-the-backup-location-of-itunes-or-any-windows-app/

Ama aynı zamanda C sürücümde güncellenmiş IOS'u indirmek için yeterli alana sahip olma konusunda da aynı sorunu yaşadım.

Temel olarak, iTunes'un IOS güncellemesini indirdiği rota / yolun elbette yedek klasör konumundan farklı olması dışında aynı işlemi uygulamanız gerekir.

Yedekleme adlı bir klasöre işaret etmek yerine

c: Yönetici \ AppData \ RoamingApplecomputer \ MobileSync \ \ Users

(Nasıl geek makalesinde açıklandığı gibi), benim durumumda olduğu Telefon Güncelleme klasörünün konumuna aynı işlemi yapmanız gerekir; -

c: \ kullanıcılar \ yönetici \ AppData \ Roaming \ AppleComputer \ itunes

ve "Telefon Yazılımı Güncellemeleri" adlı klasörü arayın (ve makalenin geekine göre aynı işlemi uygulayın).

Dikkatli ve tutarlı olduğunuz sürece bu benim için iyi çalıştı. Yeni konuma bağlantı yapmak için yazdığınız komutun (benim durumumda E sürücüm olduğu gibi), benim durumumda "\ roaming \" işaretini bırakarak yolu tam olarak tanımladığı görünmüyor. "rotanın / yolun bir parçası.

Yaptığınız şey, C sürücünüzdeki, iTunes'un bu dosyaların depolandığını düşündüğü klasörü, bunun yerine sembolik bir link Directory Junction kullanarak yerleşik bir sürücüyü gösteren özdeş bir klasörle değiştirmektir.

Bazı şeyleri özellikle iyi açıklayamadığım için özür dilerim, ancak bilgisayarlar benim uzmanlığım değil ve bu akıllı küçük düzeltme biraz yardım almadan bilgimin ötesinde (ve hala). AMA işe yaradı ve temel prensibi alıp tutarlı bir şekilde uyguladım.

Böylece başarılı bir şekilde yedekleme yapıp IOS'umu yükseltebildim.


0

Wheat Williams ile aynı fikirdeyken, yükseltme konusunda herhangi bir aciliyet varsa, her zaman bu alternatifi deneyebilirsiniz:

http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ << iOS versiyonunuzu buradan indirin ve harici bir sürücü içine yerleştirin (etrafta yatanlardan birine sahip olduğunuzu varsayarak)

Mümkün olduğunca fazla alan boşaltmak için CCleaner'ı çalıştırın, sonra çalışması gerekmeyen şeyleri temizlemek için yeniden başlatın. Yeniden başlatırken, mümkün olduğunca çok sayıda programı kapatın (bildirimler alan uygulamaları da dahil olmak üzere pencereler varsayarak) ve iTunes'u çalıştırın.

Özeti ekrana alındığında cihazı takın ve yükseltme yazılımı düğmesine ALT + TIKLAYIN. Bu, yüklemek için kendi yazılımınızı seçmenize izin verir ve umarım onu ​​bir başparmak sürücüden yapmanıza izin verir.

Hiç denemedim, ama yardımcı olacağını umuyorum.

EDIT - yukarıdaki bağlantı, sorunuzu az önce yazdığımdan daha iyi yanıtlayabilmeniz için size iOS sürümlerinin tam bir listesini verir - ve bu nedenle iTunes'un dışına indirmenize izin verir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.