Bölünmüş ekran bölücü masaüstünde sıkışmış, aslında herhangi bir pencereyi bölmek değil, dikkat dağıtıcı - nasıl kaldırılır?


2

Bölünmüş ekran bölücü nasıl kaldırılabilir, lütfen?

Bir Masaüstü çalışma alanı / alanı kullanılmadığında, Masaüstü üzerindeki dikey bölücüyü görebiliyorum, ancak bu herhangi bir amaca hizmet etmiyor ve bu yüzden rahatsız edici.

Ekran görüntüsüne bakın:

İD

MacBook Air 11 "2015, 1366 x 768 ekran, 8 Gb RAM, 2,2 GHz i7, 500 Gb SSD, macOS mojave 10.14.2

Ek ekran görüntüleri:

Bildirimler açılır penceresi bölücü bölücüden geçer (@bmike'nin yorumlarındaki soruyu yanıtlama)

görüntü tanımını buraya girin

Örneğin Chrome'u açarken, bu bölücünün üstüne gider, ancak bölücü daha sonra gösterildiği gibi pencerenin üzerine sürüklenebilir.

görüntü tanımını buraya girin


İlgili olmayan birkaç soru. Bugün / Bildirimler simgesini (üç yatay çizgi - menü çubuğunun sağ üstündeki) tıklattığınızda, bölme hareket eder veya bu etkiyi etkiler mi? Görev Kontrolünde kaç tane alan var? Giriş penceresine giderseniz, başka kaç kullanıcı giriş yapmış demektir ve geri döndüğünüzde bölme devam eder mi? Oturumu kapatmayı seçerseniz, uygulamaları kaydediyor musunuz, değiştiriyorsanız ve oturumu kapatıp / kapatıyorsanız yardım alıyor mu? (temelde bunun sizin için yozlaştığını biliyorum - yolsuzluğun nerede olduğunu ve onu neyin sıfırladığını anlamaya çalışıyorum)
bmike

1) bildirimler bölmenin üzerinden geçiyor 2) görev denetiminde 9 boşluk 3) giriş yapan 1 kullanıcı 4) geri döndüğünde bölünmüş devam eder 5) hayır, uygulamaları kaydetmeyin, bunları kapatın. Şimdiye kadarki sorun giderme için teşekkürler ...
therobyouknow

Ugh - bu yüzden uygulama durumu / pencere sunucusu kaydedilen bulucu olacak.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.