Mac ve iPhone'a bağlı Bluetooth kulaklık: Müzik çalamıyor / müzik durakları


2

Çok garip bir bluetooth sorunuyla karşılaşıyorum ve yoğun bir googlingden sonra bile neler olup bittiğiyle ilgili çok fazla bir fikrim yok. İşte durum:

Her iki cihazda da dinlemek için hem mac'um (orta 2018 donanım, son mojave sürüm) hem de iphone'umla eşleştirilen Jabra elite 65t kulaklık setim var. Onları kasadan çıkardığımda ve açtıklarında, menzilindeyse her iki cihaza da bağlanırlar (mac açık ve çalışıyorsa veya bekleme modunda olursa olsun). Şimdiye kadar hepsi iyi. Mac'im açıkken ve üzerinde çalıştığımda her iki cihazda da müzik dinleyebiliyorum, telefonumla bluetooth kulaklıkla görüşme yapabiliyorum. Ancak hareket halindeyken ve macbook'umu sırt çantamda tuttuğumda, kulaklıklarımı çıkarıp her iki cihaza da bağladığımda telefonumdan müzik çalmak imkansız: Müzik çalar (denenmiş elma müziği, spotify ve soundcloud) müziği gösteriyor çalıyor ama hiçbir şey duymuyorum ve 0.5 saniye sonra duraklatıldı. Macbook'u açıp kulaklıkların bağlantısını kesmeden / Mac'teki bluetooth'u kapatana kadar hiçbir şey çalamıyorum. Bazen Mac'im de bir saniye için bağlantıyı keser ve kulaklıklarla yeniden bağlantı kurar, bu durumda müzik yine ani bir şekilde çalışır. İlk başta bunun spotify sorunu olduğunu düşündüm, ancak telefonun bir çalma / duraklama ile bağlantılı olan tüm ses çıkışını etkiler, sanki mac telefonda çalmaya başladığımda sanki her zaman duraklama sinyali gönderirmiş gibi.

Mac'imin bluetooth kulaklıklarına otomatik olarak bağlanmasını engellemeye çalıştım, bunun için defaults komutunu kullanmaya başladım, ancak kulaklıklarım hala otomatik olarak bağlanıyor.

Neyin yanlış gittiğine dair hiçbir fikrim yok, fikrin var mı?


Mac'i evde bırakmayı ve yalnızca telefonunuzda çalışmayı deneyin. Telefonu evde bırakmayı deneyin ve ... Kulaklıklarınız hangi cihazı tercih ediyor? Mac'i sırt çantasından çıkarmayı deneyin. Sırt çantasında metal var mı? Bluetooth'u ezmek yalnızca çok az zaman alır. Araba koltuklarında, Bluetooth'unuzla karışabilecek metaller var. Müzik servisi için her iki cihaza da bağlıysanız veya bir tanesi diğerini WiFi üzerinden mi besliyor?
Wayfaring Stranger
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.