Airport Extreme Baz İstasyonu ile Sporadik Çift NAT problemi


3

Şu anda yaklaşık 7 kablosuz istemciyi ve iki kablolu istemciyi internete bağlamak için bir kablo modeme bağlı bir Airport Extreme N Baz İstasyonu (donanım yazılımı sürümü 7.6) kullanıyorum. Bundan önce DSL modem ile aynı Airport Extreme kullanıyordum.

Kabloya geçtiğimde şu anki durumumun ortaya çıktığını veya 7.4 versiyonuna bir firmware güncellemesinden sonra başlayıp başlamadığını bilmiyorum. Baz istasyonum rasgele aralıklarla günde birkaç kez internete erişimi kaybedecek. Ekte, internet kesintilerime neden gibi görünen Double Nat sorununu tanımlayan bir havaalanı durumu iletisinin ekran görüntüsü var, ancak bunun neden kalıcı bir sorun değil sporadik bir sorun olduğunu anlayamıyorum.

Bir çözüm için googledim ve durumum için hiçbir şey göremiyorum. Bu tür bir sorunun bir saniyeye bağlı bir yönlendirici olduğunda ve her ikisinin de NAT ve DHCP kullandığını gördüm. Bu sorunu çözmenin yolunun ya modemi ya da Havaalanı Baz İstasyonunu köprü moduna sokmak olduğunu anlıyorum.

Modemi köprü moduna almayı tercih ederdim ama görünüşe göre ISS, Cablevision, modemimde yapılandırma değişiklikleri yapmama izin vermiyor. Baz İstasyonumu Köprü Modu'na yerleştirmeyi denedim ve DHCP ve NAT'ı kapattım ancak bu, Baz İstasyonumda internete erişimi olmayan yeşil bir durum ışığıyla sonuçlandı.

Sorunuma aşina olan ve düzeltmek için ne yapmam gerektiğini bilen var mı?

Havaalanı yardımcı programı ekran kapmak

Yanıtlar:


2

Giriş yukarı internet sağlayıcınızla (Cablevision) iletişime geçin ve ağı yönetmek istediğiniz / ihtiyaç duyduğunuzu ve cihazlarının köprü modunda çalışmasını istediğinizi bildirin. Genellikle birileri modeminize nasıl gireceğinize dair ayrıntıları yayınlayacak ve sağlayıcının size yardım etmek istemediği durumlarda yeniden yapılandıracak, ancak her zaman sormak konusunda iyi şansım oldu (özellikle gelmek zorunda kalacak teknikler) Arıza aramaları için konumunuz.) Bir ya da iki kez ararsanız ve bu Double NAT hatasının meydana geldiği her an aramanızı açıklarsanız, ağınızı çalıştırmak için neye ihtiyacınız olduğunu sürekli olarak aramak zorunda kalmadan ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde anlarlar.


Havaalanı donanımının bu algılama ile bir ilgisi yok, bu yüzden yönlendiricideki yazılım yukarı akış ağ yapılandırmasında bir değişiklik tespit edip rapor ediyor.

Genellikle bunu, bir hatanın yanlış yapılandırılmış olan veya normal olarak doğrudan müşterilerin modemlerine hizmet etmeyen başka bir yönlendiriciden yönlendirmeyi değiştireceği metro çapında WiFi ağlarında gördüm.

Havaalanının ayarlarını değiştirmiyorsanız, bunun nedeni cihazın neredeyse tamamen akışa neden olmasıdır.


Teşekkürler, bu Double Nat sorununun tarafımdaki yanlış bir yapılandırmadan kaynaklanmadığını bilmek gerçekten yardımcı oldu. Cablevision ile konuştum ve neden bu sorunu yaşadığımdan emin değiller. Sorunun sporadik olması, düzeltilmesini zorlaştırıyor. Cuma günü bir teknoloji gönderiyorlar. Sorunu çözebilecekler mi göreceğiz.
somas1

1

Daha yeni AirPort Utility sürümünü kullanıyorsanız (sürüm 6.0), bunun yerine eski 5.6 sürümünü kullanmayı deneyin (hala sisteminizde değilse, Apple'ın destek sitesinden indirebilirsiniz . Hala yeni AEBS üniteleriyle birlikte çalışır. ve adres paylaşımınız üzerinde daha ayrıntılı bir kontrole sahip görünüyor.

Konfigürasyon değişikliğini yapmak için baz istasyonunuzu seçtikten sonra "Manuel Kurulum" a tıklayın. Ardından pencerenin üstündeki İnternet simgesini tıklayın, ardından aşağıdakilerin açıklandığı şekilde ayarlandığından emin olun:

Internet Bağlantısı sekmesi -> Bağlantı paylaşımı: "Genel IP adresini paylaş" "TCP / IP sekmesi -> IPv4'ü aşağıdakileri kullanarak yapılandırın:" DHCP "(geri kalanı otomatik olarak doldurmalıdır) NAT sekmesi -" Varsayılan ana bilgisayarı etkinleştir "öğesinin kontrol edilmedi ; bu, NAT'ın AEBS’de etkinleştirilmediğinden emin olmanızı sağlar

Config değişikliğini uygulamak ve AEBS'yi yeniden başlatmak için Güncelle düğmesine tıklayın.

Bir hafta önce yenilenmiş AEBS 802.11n çift bant ünitemi aldığımdan beri bu aynı sorunu yaşadım ve bugün kendiliğinden düşüşler için gerçekten kötü bir gün oldu. Yeni AirPort Utility uygulamasıyla saatlerce uğraştıktan sonra bu değişiklikleri yaptım ve sorunu çözmesi gerektiğine inanıyorum . Değişiklikleri bugün daha erken yaptım ve şu ana kadar her şey kararlı.


0

Aynı ekipmanla aynı problemi yaşıyorum. Cablevision Modem (Scientific Atlanta) -> Airport Extreme N ile ben bu konuyu düzensiz olarak anlıyorum, ancak yalnızca XBOX oynarken veya canlı olarak oynatırken.

Muhtemelen ISS'niz VLAN'ımızı trafiği kısmak için değiştiriyor ve havaalanı bu paketin şekillendiğini ya da diğer ağ değişikliklerini görüyor (ya da aslında NAT'ın iki katına doğru bir değişiklik olduğunu)


3
Sorunuzu sormak ve buraya geri bağlantı için en iyisi. Çoğu kişi de aslında benim bir "cevap" görmezsiniz
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.