İMac cihazıma 3 ekran bağlayabilir miyim?


2

İMac'i TVimin yanı sıra diğer 2 monitöre bağlamaya çalışıyorum. Bu toplam 4 ekrandır. BURADA PLANIMDIR !!! - (Zengin değilim)
Bir yıldırım limanı olan ancak mini-dvi limanı olarak da kullanılabilecek 21,5 inç iMac'im var. Bunu bir bağlanmak istiyorum Cirago HDX3DP01 HydraDisplay X3 DP 3 DP Multimonitor Adaptörü Teorik olarak bu, televizyonum için açık bir yuvaya sahip 2 monitöre bağlanmamı sağlayacak. Çözünürlük çıktısını sorgularım. HydraDisplay, 3840 x 1024'e (3x 1280x1024) kadar destekler. Bunun ne anlama geldiğinden emin değilim. Hangi çözünürlük? 21,5 inç iMac'in 1920 x 1080 piksel doğal çözünürlüğe sahip olduğunu, 27 inç iMac'ın ise 2560 x 1440 piksel olduğunu biliyorum. Bu, HydraDisplay’in en üst çözünürlüğünde IMac 21.5’in ne de 27 inç’in doğal çözünürlüğünü destekleyemediği anlamına geliyor. Ekranları yansıtırken veya paylaşırken bu önemli mi? (TV'yi dikkate almamak)
Bu yüzden birkaç sorum var:
1. Bu işe yarayacak mı?
2. Ekranları paylaşırken çözünürlük çok mu önemli?
3. Hiç kimse bunu denedi mi ya da pahalı yıldırımdan başka yapmanın daha iyi bir yolu var mı?

Yanıtlar:


1

Bağlantıdan yalnızca kullandığım arayüzü bulabilirim; benim bilgime göre farklı standartlar olan DisplayPort (Mini Display Port veya DVI değil);

Madde 2) için birden fazla ekrana sahip olmanın amacı nedir? Ekstra ekranlar yeniden düzenliyor musunuz veya gerçekten alternatif bir gereksiniminiz var mı?

Madde 3 için bir USB ekran monitörü bu da standart ekranımın yanı sıra farklı USB bağlantı noktalarından birden fazla ekran bağlamama izin veriyor.


1

Üç ekranım var.

enter image description here

Ekstra bir tane eklemek için bir kensington evrensel adaptör kullanıyorum - bir tane daha sipariş ettim (bugün teslimat bekleniyor) bu yüzden dördü çalıştırabilmeliyim ... nasıl gittiğini size söyleyeceğim ...

EDIT - başka bir kensington adaptörü eklemek işe yaramadı ...

enter image description here

EDIT2 - bir takip olarak bunun Lion (kar leoparı ile çalıştı) çalıştığını ve Kensington adaptörünü OSX'te çalıştırmak için üreticiden sürücü yüklemek zorunda olduğunuzu söylemeliyim. CPU kullanımıyla ilgili - bir ek yükü var - ancak ekranda ne yaptığınıza bağlı değil. Video oynatıyorsanız, video penceresini bir ekrandan diğerine taşıdığınızda CPU yüküne ne olduğunu görmek gerçekten ilginç ...


Gibi performans nedir, Mountain Lion ile iyi çalışıyor mu? Pek çok insan fazladan CPU kullanımı bildiriyor, kurulumunuzda durum böyle mi?

Bu konuyu cevaplamak için cevabıma içerik ekledim.
Joe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.