'09 mac mini donanım yükseltme tavsiyesi


2

Herkese selam Erken yaşta '09 Mac mini 3,1 (Intel Core 2 duo 2 GHz, 1 GB RAM, 120 GB HDD) var; bu işlem, yavaş yavaş ölürken (yani, krom açıkken IDE çalıştıran NetBeans gibi) yükseltmem gerekiyor. Zavallı şey için fazla üzülmek).

RAM’i 8GB’a çıkarmak (araştırmamdan bunun mümkün olduğuna inanıyorum) ve HDD’yi 60GB SSD ile değiştirmeyi düşünüyorum. Parasal olarak, 100 £ civarında bir maliyetle çalıştım, bu çok da kötü değil mi?

Özellikle bunu veya benzeri bir şey yaptıysanız , aşağıdakilerle ilgili görüşleriniz için teşekkür ederiz

  • RAM'i değiştirme kolaylığı
  • HDD'yi değiştirme kolaylığı
  • 8GB gerçekten çalışıyor mu (iyi)
  • SSD'lerin kıyaslama ve yutturmaca önerileri kadar iyi çalışıp çalışmadığı (bu bağlamda)
  • Bunu yaparak meydana gelebilecek herhangi bir sorun (Ben endişeli değilim.
  • Muhtemelen olmadığımı düşünmek için dikkate almam gereken bir şey var.

Ben biraz daha ucuz Vertex 2 için gidebilir, ancak ben almak arıyorum donanım Corsair CMSA8GX3M2A1066C7 ve Crucial CT064M4 olduğunu, bu seçimler hakkında herhangi bir yorum da çok memnun olacağım

İngiltere’den bir kişi, optik sürücüyü ikinci bir HDD / SSD ile değiştirmek için ikinci bir HDD’i yerleştirme konusunda deneyim yaşamışsa, bunu çevreleyen herhangi bir bilgi (hem edinme hem de yükleme - sanırım ikincisi bölgesel olarak belirsizdir) çok yararlı.


3
3 yaşında bir makinen var. Öngörülen maliyetleriniz, yeni bir makinenin maliyetinin 1 / 4'üdür. Şahsen, yenisini almaya doğru eğildim.
james.garriss,

Şahsen, mac’i neyi satabileceğimi ve ne kadar yükseltme yapabileceğinizi göreceğimi görecektim. SSD, uygulamaların rasgele değiştirilmesine yardımcı olacak ve hatta 4 G ram bile 1'den büyük bir sıçrama yapıyor, böylece şimdi yeni donanıma atlamak yerine bir SSD ve 4 veya 8 G RAM ile maliyetleri düşürebilirsiniz.
bmike

4GB, yazılım geliştirme çalışmaları ve çoklu görevler için bile zorluyor. Bunu MacBook Geç 2009 2.0GHZ çekirdekli 2 duo ile yapıyordum, sadece 4GB ram ile, çok kötüydü ... 8GB RAM, disk belleği kullanmaktan kaçınmanın yoludur.
MrDaniel

Bilginize, kullanılmış bir Mac Pro satın almayı düşünebilirsiniz, yakın zamanda kullanılmış bir Mac Pro'yu aynı Mac Mini modelini yükseltmek yerine yaklaşık 650 USD karşılığında satın aldım. Riskli bir hamle ancak Mac Pro eski olmasına rağmen MacBook ve Mac Mini'den çok daha iyi performans ve yükseltme erişimi sunuyor.
MrDaniel

Yanıtlar:


0

RAM ve sabit sürücüyü bu Mac Mini'de değiştirmek orta derecede zorlu bir iştir, iFix'in RAM ve Sabit Sürücü kurulum kılavuzlarına göz atın .

Ve 1 GB, geliştirme çalışmaları yapmak için yeterli değil. 8GB, Mac'inizin yavaş 2.5 "dizüstü bilgisayar disk sürücüsüne disk belleği vermesini önleyeceğinden, yalnızca gece ve gündüz farkını sağlamalıdır.

Bununla birlikte, SSD sürücüsü de çarpıcı bir hız artışı sağlamalıdır . Bununla birlikte, SSD sürücülerinin göz önünde bulundurulması, performansının zamanla düşebileceği yönündedir, bu nedenle Yenileme [...] [katı hal sürücünüz (SSD) için zaman kazanmayı planlayın .

64 GB'lık bir sürücüye taşınacak alan sınırlamalarını önlemek için kullanıcı dizininizi harici bir sürücüde tutmanızı da tavsiye ederim (firewire 800 size en iyi hızı verecektir). Bu, yalnızca işletim sistemi ve uygulamalar için bir SSD kullanmanın popüler bir yapılandırmasını ve tüm dosyalarınızı depolamak için düzenli bir sabit sürücüyü önerir. Bkz. Katı hal sürücüsü (SSD) ve SSD ve Sabit Sürücü Combo'nun Kurulumu : Nasıl ve Neden bazı kılavuzlar için.

Ram gelince, bir ömür boyu garanti ve iade politikası yanı sıra iyi bir fiyat olan bir yerden almak emin olun.

Bunun dışında zaman ayırın ve eğlenin, hepiniz bittiğinde sizin için iyi bir hız iyileştirme olmalı.


1

2009 ve önceki model Mac Mini'nin tümü siyah küçük yuvarlak erişim bağlantı noktasına sahip değil, bu nedenle sabit sürücüye yeni ince "tek parça" Mac Mini bilgisayarlardan daha kolay erişebiliyor.

RamJet'i , hangi donanımların piyasaya çıktığı zamanda desteklediğimiz "kılavuzlarında Apple'ınkinden daha fazla koç taşıyabildiğini kontrol etmekten gerçekten hoşlanıyorum . Sadece Mac'lere satıyorlar, bu yüzden modellerinizi karıştırmak veya yanlış ram almak için gerçekten çok çalışmak zorundalar. Satın aldığınız yer kesinlikle tartışmaya açık, ancak RamJet araçları gördüğüm en iyisi.

Sabit disk değişiminize gelince - SSD HDD'yi kolayca değiştirir. İkinci bir sürücüyü koymak , Mac Mac'un bu sınıfındaki optik sürücü eki için bir montaj kitinin farkında olmadığım için daha kolay olacak . Optik sürücü SATA bağlantısına bağlandığında sürücünüzün çalışmadığını tespit ederseniz ödevinizi iyi yapın veya iyi bir iade politikası edinin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.