USB üzerinden bir Airport Express'e bağlı yazıcımda ne kadar toner kaldığını nasıl bulabilirim?


2

Benim Samsung ML-2850D yazıcı USB üzerinden bir Airport Express'e bağlanır. Mac üzerinden WiFi üzerinden yazdırıyorum. Ne kadar toner kaldığını kontrol etmek istiyorum, bu yüzden yakında yeni bir kartuş almam gerekip gerekmediğini biliyorum. Ancak, Tedarik Düzeylerini sistem tercihleri ​​üzerinden kontrol ettiğimde "Bilgi Yok." Yazıyor. Ne kadar toner kaldığını güvenilir bir şekilde bulmak için en iyi yol nedir?

Yanıtlar:


1

Bir yazıcıyı Airport kullanarak eklemek, USB'ye takmakla aynı yetenekleri sağlamaz ve işe yaramayacak şeylerden biri yazıcıyı kağıt / mürekkep düzeyleri vb.

Yazıcıyı yerel olarak bağladığınızda, sürücü bu hizmetler, yazıcıda olabilecek bir kart okuyucusundan okuma, vb. Dahil olmak üzere pek çok şey için USB üzerinden konuşma yeteneğine sahiptir. Yazıcı kablosuz hale getirildiğinde, bu özellikler kaybolur. ve etkili bir şekilde, bir izi bırakabileceğiniz aptal bir sıra haline gelir. Verebileceği tek geri bildirim hakkında, yazıcının çevrimdışı olup olmadığıdır. Yazıcınız çok işlevli ise, tarama / faks işlerini de kaybedersiniz.

Bu yüzden ne yazık ki tek yol, yazıcıya doğrudan vurmak, oraya yürümek ve bir göz atmak.


Bunun mümkün olmaması için hiçbir neden göremiyorum. Ağ bağlantılı 1998 HP laserjet'imdeki toner seviyelerini kontrol edebilirim.
Fake Name

1
Elbette, sorun gerçekten değil, USB üzerinden bir Airport Extreme üzerinden yapmanın bu özel yazıcı için sonuç getirip getirmeyeceği değil.
stuffe

Tamam, vay, Havaalanı berbat.
Fake Name

1
Havaalanıyla ve USB protokolüyle ilgili hiçbir şey yapmıyor. USB yazıcılar, bağlı oldukları ana işletim sistemi ile 1: 1 ilişki içinde, yerel yazıcılar olarak tasarlanmıştır. Örneğin, bir AE aracılığıyla ağa bağlanabilirlerse de, bu etkili bir şekilde sadece onları "sıradan sil" vb. Gibi baskıları ve basit komutları kabul edecek aptal bir sıraya dönüştürerek elde edilir. Yazıcı, çok kullanıcılı ve ağ paylaşımı için tasarlanmış olan LaserJets'iniz gibi.
stuffe

Neden bu eski yazı bugün aktif olarak geldiğinden emin değilim, ama bunun doğru olduğunu sanmıyorum. Canon iP4500 ve Airport Extreme ile iyi çalışıyor. Üreticinin uygulamak için zahmete girip girmediğine bağlı olmalıdır.
gabedwrds
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.