Her iki ALMOST farklı şekillerde çalışan iki özel klavye düzeni


2

Ben kullanarak olmuştur Programcı Dvorak sürümünü yeniden yüklemeden bana yol benim bir kötü-infaz çimdik sonra sorunlarla bir süre klavye düzeni, ancak koştu. Ancak, en son paket (beta olarak işaretlenmiş), kontrol değiştiriciyi kullanan KeyBindings özelliğini desteklemez. Programcı Dovarak paketini Ukelele ile değiştirmeye çalışırsam, Mac OS X'in yeniden başlattıktan sonra bile tanımadığı görülüyor.

Daha sonra Ukelele'nin dahili Dvorak şablonundan Programcı Dvorak düzenini yeniden düzenlemek için yerleştim. Bu klavye düzeni, Cocoa metin kısayollarını (^ A ^ E ^ F vb.) Kullanmama izin veriyor, ancak sistem iletişim kutularıyla uğraşmak gibi şeyler yapamıyorum (örn., Bir Yazılım Güncellemesi yapın ve boşluk çubuğuna basın. Genel olarak, özetlenen düğme: boşluk tuşu) :: sağlam gölgeli düğme: girin). Ayrıca, bazı uygulamalar Komut kısayolları kullanmama izin vermiyor. Örneğin, remade Dvorak'ı kullanırken Zihinsel Durumda Command-C, -X veya -N'yi kullanamıyorum, ancak resmi Dvorak kullanıyorsam, ^ D gibi KeyBindings kullanamıyorum. AMA normal ABD klavyesini kullanırsam sorun çıkarmaz; Hem kontrol hem de komut öğeleri iyi çalışıyor.

Öyleyse asıl sorum şu: bu iki düzenin işlevselliğini nasıl birleştiririm? Farklı bir şekilde ifade edildi: Neden, aşağıdaki XML verildiğinde, yukarıda açıklanan olaylarla karşılaştığım neden?

  1. yeniden yaratılan Programcı Dvorak düzenim için GitHub özeti
  2. tüm paketi indirirken zamandan tasarruf etmeniz için gönderilen başka bir hediye

Resmi düzeneğin (yukarıdaki 2. bağlantı) aslında bir .bundledizini oluşturduğunu, /Library/Keyboard Layouts/ancak yeniden oluşturulmuş düzenimi basitçe elde ettiğimi unutmayın $HOME/Library/Keyboard Layouts/name.layout.

Yardımcı olabilecek başka bir bilgi varsa, lütfen bana bildirin; Gerekirse ekran görüntüsü almaktan mutlu olurum.

Yanıtlar:


1

⌃A gibi anahtar kombinasyonlarla çalışan yeni bir Programcı Dvorak sürümü var .

◊ Seçenek değiştiricisi şu anda işlevsel değil. Ayrıca, varsayılan bir Roma düzenini bununla değiştiremezsiniz. Kontrol tuşları şimdi işlevsel olmalıdır.

Seçenek test ettiğim her yerde çalıştı, bu yüzden işlevsel olmayan seçenek yalnızca seçenek altındaki durumların ASCII dışı karakterler üretmediği anlamına gelebilir. Tüm varsayılan giriş kaynaklarını devre dışı bırakmak istiyorsanız , HIToolBox plist'ini düzenleyebilirsiniz .

Önceki sürümlerde, tüm tuşların benzer bir kontrol karakteri çıkardığı bir tuş haritası ekleyebilirdiniz �. Programmer Dvorak klavye düzenini kullanırken bkz. Kontrol, iTerm 2'de çalışmıyor .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.