OSX, yoğun kullanımda CPU'yu kısabilir mi?


3

4 çekirdekli 2,8Ghz i7 olan bir şirket macbook'um var (eğer bana sorarsanız, bir "dizüstü bilgisayar" için çok güç). Ne yazık ki, soğutucu% 100 cpu kullanımını kaldıramadı gibi görünüyor. Bazen filevault, CPU'ya "discimages helper" işlemi ile baskı yapar. Bu her gerçekleştiğinde, soğutucunun delirdiğini duyuyorum ... birkaç saniye sonra programlar rastgele çöküyor ve kısa bir süre sonra da tüm macbook donduğunda.

İşlemcide aşırı ısınmayı önlemek için yapabileceğim herhangi bir eylem var mı? Belki de disk görüntüleyicileri bir çekirdekli ya da yazılımla sınırlandırarak çok fazla CPU zamanı harcayan işlemleri geri alırsınız?


Kurulumda yanlış bir şey olmadığından emin misiniz? Çok fazla disk G / Ç üreten bir işlem belki diskimagehelper'ı tetikleyebilir mi?
nohillside

Bu süreci neyin başlattığını bilmiyorum. Sadece okumak 'filevault olabilir'.
sod

Farkındayım. Fakat aynı zamanda başka aktiviteler de var mı?
yokuş yukarı

Yüksek CPU kullanımı, sisteminizde ciddi bir sorun yaşamadığınız sürece çökmelere veya donmalara neden olmaz. Sıcaklık sorunlara neden olacak kadar ısınırsa, CPU soğuyuncaya kadar düşük hızda çalışmalıdır (düşük Ghz'de çalışmalıdır). Ve bu mutlak bir son çare, normal kullanımda olmamalı. Bunu Apple'ın garanti departmanı ile birlikte alıyor olmalısınız. Muhtemelen firmware güncellemesi sizin için doğru, ancak 10.6 için uygun değilse, başka bir şey yapmanız gerekecek ... belki de Apple farklı bir MacBook modeliyle değiştirecektir.
Abhi Beckert,

Yanıtlar:


1

Yazılım Güncelleme'yi çalıştırmak isteyebilirsiniz. (Sürekli) yüksek CPU yüklerinde donmaya yönelik bir SMC güncellemesini kaçırıyor olabilirsiniz:

MacBook Pro SMC Firmware Güncellemesi 1.5

Veya bu EFI güncellemesi:

Macbook Pro EFI Firmware Güncellemesi 2.3


Bu cevap için teşekkürler! Bu yardımcı olabilir. Ne yazık ki, OSX 10.6.8 şirket içinde kullanmak zorundayım ve bu güncellemeler 10.7.x gerektiriyor gibi görünüyor - sadece osx'u yine de yükseltip yükseltemeyeceğimi göreceğim.
sod

Her ikisi de en son Snow Leopard üzerinde çalışmalıdır: Sistem Gereksinimleri Mac OS X 10.6.8, OS X Lion 10.7 ve üstü
iolsmit

1

Yapılması gereken en iyi işlem, CPU'ya çalışması yapmadığınızdan emin olmaktır. Bir CPU'yu donanımda boğarken her şeyi yavaşlatır ve pratikte basit olan "kötü şeyleri yavaşlatmak" inanılmaz derecede karmaşık hale gelir ve pratikte o kadar etkili olmaz.

İşletim sisteminin çökmesi ve dondurulması oldukça ciddi istenmeyen davranışlardır, bu yüzden yalıtmakta ilk önceliğiniz bu olmalıdır. Oluşturulan sistem panik kütükleri olup olmadığını görmek için Konsol uygulamasına baktınız mı veya donmalar ve çökmeler devam ederken neler olup bittiğini görmek için sistemin profilini çizmeniz gerekecek mi?

Bir benzetme olarak - burkulan bir bileğinize ve belki de kırılmış bir dizinize sahip olduğunuzda 2:25 maratondan 2:20 maratona geçmek için koşma adımınızı ayarlamak istersiniz. Küçük bir sorunu çözmeden önce büyük sorunu çöz. Küçük, evin yandığı zaman önemli değildir - ve sistemin tamamen donması, sisteminizin yandığını ve dikkat etmeniz gerektiğini söyleyen yazılımınızdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.