Firewire kablosunu MacBook Pro'ma nasıl bağlarım?


3

Firewire bağlantıları biraz dokunaklı olabilir. MacBook'umu ses kaydetmek için kullandığımdan - bazen bir yere, bir arayüze veya Firewire karıştırma tahtasına bağlıyken - çoğu zaman kablonun sarsılacağı ve kritik bir operasyonun ortasında kesileceğinden endişeleniyorum.

Kabloyu Macbook’un Firewire portuna daha güvenli bir şekilde bağlayacak herhangi bir yöntem veya cihaz bilen var mı ?

Düşük teknoloji çözümleri memnuniyetle karşılanacaktır. (Örneğin, taşınabilir sabit sürücümdeki numarayı yapmak için kabloyu lastik banttan geçirerek ve sürücünün üst kısmına doğru tutarak kalın bir lastik bant kullanıyorum.) Ancak, bir küçük bir gadget veya bir tür bağlayıcı.

Yanıtlar:


2

Çok düşük bir teknolojidir, ancak bazı bantlar, kablo etrafındaki bandı başlattığınızda kabloyu güvenli bir şekilde tutmak için hem ucuz hem de etkilidir ve daha sonra kabloyu macun alt yüzeyi boyunca güvenli bir şekilde tutan bir ya da iki bantlı bant vardır.

Alkolle temizleyen yapışkanlı bir tane seçin ve çoğu kablo ve alt kasa oturumunuzdan sonra kalabilecek yapışkan kalıntıları temizlemek için güvenlidir.

Ayrıca insanların kabloya tutturulmuş kanca kısmıyla cırt cırtlı kablo sargısını ve MacBook Pro'larının tabanına yarı kalıcı olarak tutturulmuş bir döngü yastığı kullandıklarını gördüm. Döngü günlük kullanımda o kadar rahatsız edici değildir ve kablo üzerinde cırtın yalnızca kanca kısmı vardır, bu nedenle kullanılmadığı zamanlarda sıkışabilir. Bu, tekrarlanan kullanım döngüleri altında daha ağır bir bağlantı için bant veya lastik bantlardan çok daha üstündür.


Thunderbolt'a yükseltmek için bir neden aramıyorsanız, bu durumda hiçbir teknik çözüm yoktur ve bunun yerine firewire'den daha güvenli olan thunderbolt konektörleriyle en yeni ve en büyük mac'a para harcamanız gerekir.
bmike

Thunderbolt'lı bir Mac'im var, ancak Firewire ses aksesuarlarında çok para biriktirdim. Firewire is! (Şimdilik.)
Neil Fein

Bir Firewire adaptörü yıldırım için kullanılabilir hale gelmesi iyi bir yıl olabilir (ve nihayet gönderelim de pahalı olması muhtemeldir)
bmike

1

Yapışkan cırtın nihayetinde sıcaklığa bağlı olarak çarpıştığını buldum. Mac'inizi MAC'in kapladığı alandan biraz daha büyük olan düz bir yüzeyde kullanmayı düşündüğünüz zaman, oldukça huysuz bir çözüm buldum.

Mac'inize tam oturan bir plastik şerit alın. Sanırım herhangi bir boyutta olacak ama sadece ince bir şerit kullanıyorum. Bir parça ekstra tutuş sağlamak için yapışkan cırtın ilmik tarafını tutturun. Bu taraf, macun üzerinde durduğunuz yüzeye dönük olacaktır - kanca tarafını kullanmayacaksınız. Firewire uçlarınızı plastik şeridin üzerine şekerli - veya benzeri bir şey kullanarak takın. Firewire portunun yüksekliğine kadar inşa etmeniz gerekir, ancak her iki taraftaki portlara erişimi engellememek için ince kalması gerekir. İşte resim güzel değil ama firewire kablosunu yerinde tutmak için bir şeyfirewire kablosunu tekrar yerinde tutmak için sizi laptop ile hareket ettirmek zorunda kalmayacağınız sürece çalışır


0

Çok esnek bir FireWire kablosu yardımcı olacaktır. Daha fazla esneklik sağlamak için FireWire adaptörüne bir yıldırım kullanmak ve ardından FireWire kablosunu thunderbolt adaptörüne bağlamak isteyebilirsiniz.

Kablonun bir masaya dokunması (ve dizüstü bilgisayarın taşınmaması) da yardımcı olacaktır.

Kasete gelince, Gaffer'ın kasetini dene. Kabloları kalıntı bırakmadan sabitlemek için canlı etkinlik, yayın, tiyatro ve eğlence endüstrisinde sıklıkla kullanılır. Bez tabanlıdır ve sökülmesi kolaydır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.