Mac OS X Lion sunucusuna web üzerinden erişilemiyor [kapalı]


2

Mac OS X Lion sunucusuna sahibim ve iMac'imi görüntüleyebiliyorum, ancak farklı bir bilgisayara gittiğimde göremiyorum. web sitesi: wiki.piezosystems.org


1
Buradaki sınırlı bilgiden, DNS'inizin doğru kurulmadığını tahmin ediyorum.
afragen

DNS'i nasıl ayarlamalıyım
piezosystems

1
resminizi paylaşma sitesine yerleştirin ve bir bağlantı gönderin. Bir moderatör için gerekirse bağlantıyı gömmesi için işaretleyebilir veya düzenleme yetkisine sahip bir okuyucu bağlantıyı bildirene kadar bekleyebilirsiniz. Bu arada, yerel ana bilgisayar adını wiki.piezosystems.org ile eşleşecek şekilde değiştirmeyi denemek için sunucu uygulamasını kontrol edin - www. ama wiki değil. bu nedenle wiki'ye işaret etmek için DNS kayıtlarını kontrol etmeniz gerekebilir.
bmike

Muhtemelen için bir CNAME kaydı girmeniz gerekir. wiki sunucuyu işaret ederek piezosystems.org FWIW DNS alıyorum sağ Sunucunuzun doğru çalışması için en önemli şey budur.
afragen

Evet ve eğer yerel sunucunuzsa erişemezsiniz? Lion Server ile birlikte gelen varsayılan web sitesine erişebilirim, ancak geliştirme sitesi olarak kullanmak için yenilerini eklediğimde, onlara ulaşamıyorum. Beni çok zorluyor ... Her şimdi ve sonra işe yarayacak, fakat çoğu zaman işe yaramayacak.

Yanıtlar:


0

Yalnızca iç ağınızdaki web sitesine erişmek istiyorsanız, sunucunuzun IP adresini DNS sunucuları listesine ekleyebilirsiniz:

enter image description here

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.