Mac OS Server ağını yönetmeyi nereden öğrenirim?


2

2 Mac OS Sunucusu ve 20+ Macbook Pros ile bir ağı miras aldım. Arka planım tüm Windows sunucusudur, bu yüzden Açık Dizin, Sunucu Yöneticisi ve Çalışma Grubu Yöneticisi kavramını alıyorum, ancak somun ve cıvataları toplamak daha zor.

Birileri tüm bunları öğrenmek için bir başlangıç ​​noktası önerebilir mi? Orada bulduğum kaynakların çoğu ev kullanıcıları için var ve mutlaka bir iş ortamı için değil.

Yanıtlar:


2

Ifskills , Mac OS X Server hakkında harika bir rehbere sahip. Hala kendimden geçiyorum. Bu büyük ölçüde yardımcı olur.


Ayrıca @zippy, AskDifferent'te bu sorulardan herhangi birini sormakta özgürsünüz. Bizim bildiğimizler, elimizden geldiğince cevap vermekten mutlu olurlar.
Matt Love

Teşekkürler. Aradığım şey buydu ... üzgünüm, eğer sorum başkalarının cevabı için yeterince net değilse.
zippy

2

Apple, Microsoft'un MCSE (Microsoft Sertifikalı Sistem Mühendisi) sertifikasyonuna benzer bir sertifikasyon programına sahiptir. Yetkili eğitim merkezlerinde sınıf eğitimi var , ancak Microsoft veya Cisco'ya göre çok daha az şehirde ve daha az sıklıkta sunuluyorlar. Eğer işvereniniz bunun için para ödemeye istekliyse, bunu sürdürmek iyi bir fikir olacaktır.

Hiçbiri ağ yönetiminde olmamasına rağmen, üç Apple sertifikam var ( Bu sitedeki buradaki Farklı profilime bakınız ).

Apple Sertifikalı Teknik Koordinatörü sertifikasyonuna devam etmek isteyebilirsiniz . Değilse, en azından şu anda mevcut olan Apple OS X Server Essentials 10.7 Sınavı (9L0-515) veya önceki sınav için hazırlığı kapsayan eğitim materyallerine ve üçüncü taraf kitaplarına bakın.

Programları hakkında bilgi edinmek için Apple'ın Eğitim ve Sertifika web sitesine bakın.

Bu arada, sizi Peachpit Press'in Apple yetkili eğitim kitaplarına yönlendiririm .


1

Bir öğrenme yeri arıyorsanız, şunları kontrol edebilirsiniz:

http://www.certifiedtraining.com/coursedesc.php?id=101 http://www.learningtree.com/search/search.aspx?Submit.x=0&Submit.y=0&Submit=Submit&q=Mac http: // training.apple.com/classes http://www.lynda.com/Mac-OS-X-10-7-tutorials/Mac-OS-X-Lion-Essential-Training/85081-2.html

Kendi başınıza kendi başınıza öğrenmek istiyorsanız ... orada harika kaynaklar / kitaplar var. Aşağıda listelenen birkaçı:

Aptallar İçin Mac OS X Lion Sunucusu (Aptallar İçin (Bilgisayar / Teknoloji)) Mac OS X Lion İncil Apple Pro Eğitim Serisi: OS X Lion Destek Gereklilikleri: OS X Lion Destek ve Sorun Giderme

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.