yazılım geliştirme için mac mini


3

Apple ürünleri için geliştirmeye başlamak istiyorum. Sorum şu ki, aşağıdaki yapılandırmaya sahip bir Mac mini bu amaç için yeterli olacaktır.

  • 2.3 GHz çift çekirdekli Intel Core i5

  • 2GB hafıza

  • 500GB sabit sürücü

  • Intel HD Graphics 3000

  • OS X Aslan

Objective-C'de geliştirme niyetindeyim, ancak soru Apple'ın mobil donanımlarında yerel kod uygulamalarına izin verecek şekilde daha fazla olup olmayacağı.


2
IPC ve COM’u tartışmak kendi sorusunu hak ediyor ve stackoverflow.com ya da programmers.stackexchange.com gibi bir sitede daha alakalı olabilir .
37'de

3
2GB RAM'in yetersiz olduğunu belirttiğim için neden oy kullandığımdan emin değilim, ama öyle.
EmmEff

3
Bir SSD edinin, şu anda yapabileceğiniz geliştirici mutluluğunuza yaptığınız en değerli yatırımdır. Jeff Atwood'un dediği gibi , “Artık SSD olmayan bir bilgisayar kullanmayı hayal edemiyorum; çevirmeli internete geri dönmek gibi olur. ”
Dan

Ayrıca, 2 GB RAM'in Apple'ın Lion'u kurmak için önerdiği en düşük seviyede olduğunu ve genel bir kuralın her zaman işletim sisteminin iyi performans elde etmek için ihtiyaç duyduğu en düşük minimum tutardan daha fazla olduğunu düşünüyorum ... support.apple .com / kb / HT4949
MrDaniel

RAM bir SSD'den daha hızlıdır, her şey RAM'e yüklendiğinde, SSD'ye çağrı yapmak da iyi bir çözüm değildir. Eğer sadece bir şeyi yükseltecekseniz RAM yükseltme # 1 önceliğiniz olmalıdır. Bir artı, akıllıca mac mini RAM yükseltme kolay olacak gibi görünüyor (macun bıçak gerekli değildir). 16GB, kurabileceğin maksimum 8GB.
MrDaniel

Yanıtlar:


2

4GB bellek ile çift çekirdekli i5 macbook pro var. Boş zamanlarımda bir iOS oyunu üzerinde çalışıyorum. Derleme süreleri ve hata ayıklama performansından memnunum.

Sistemimde (OSX Lion çalıştıran), simülatörde hata ayıklama yaparken yaklaşık 200 MB boş hafıza var, hata ayıklama işlemi yaparken yaklaşık 300 MB. Aygıtta hata ayıklama, simülatörden daha az bellek tüketir. Ben de çok fazla bellek tüketen iTunes ve safari açık var. Yani 2GB bellek biraz yetersiz olabilir. Güvende olmak için 4GB'a sahip olmalısınız.

Yerel kod sorusu gelince, Apple kesinlikle yerel kod uygulamalarına izin verecek. Flash'a izin vermiyorlar. Java'ya izin vermiyorlar. .NET / mono'nun tam zamanında derlenmesine izin vermezler. SDK'larını aktif olarak geliştirir, ilan eder ve uygularlar . Kodunuzda C / C ++ / Objective-C'nin serbestçe karışmasını sağlarlar. Ayrıca script tabanlı oyunlara izin veriyorlar, örneğin Corona SDK, Lua'yı script dili olarak kullanıyor ve Corona SDK ile geliştirilen birçok oyun var. Hem MS Windows hem de OSX'te geliştirmeye izin verdiklerinden, bu tür SDK'lara bir göz atmanız gerekir. Ayrıca bu tür SDK'lar, aynı anda iOS ve android için geliştirebileceğiniz anlamına gelen çapraz platform uygulamaları geliştirmenize izin veriyor. Ancak, iOS için hata ayıklamak ve yayınlamak için bir mac ve iOS geliştirici hesabınız (99 $ / yıl) olmalıdır (android için böyle bir kısıtlama yoktur).


“Onlar .NET / mono just-in-time derleme izin vermez”: Tam sebebi MonoTouch kullanan AOT yerine JIT. C # ile yazabilir ve MonoTouch ile yerel koda derleyebilirsiniz.
Dan

1
Boş hafıza, yeterli RAM'e sahip olup olmamanız için iyi bir önlem değildir. OS X, donanımınızın yeteneklerine uyacak şekilde bellek kullanımını ayarlayacaktır. 8 GB’iz varsa, sistem 2 GB’nizden çok daha fazla bellek kullanır. Ve 8GB sistemde çok daha hızlı olacak.
Abhi Beckert

2

Xcode bu sistem üzerinde çalışacak, ancak performans sadece 2GB RAM ile, özellikle de bazı hata ayıklama araçlarında veya uygulamanızın sadece yarısı bitmiş ve bellek kullanımını optimize etmemişseniz, performans düşük olacaktır ( ilk önce uygulamanın çalışıp ardından bellek kullanımını nasıl azaltacağınıza karar verin.

4GB'a yükseltmek için kesinlikle küçük bir miktar para harcamaya değecek ve dürüst olmak gerekirse 8GB'a yükselteceğim.

RAM, üçüncü bir kişiden satın alıp kendinizi kurarsanız daha ucuzdur. Size özel mac'unuz için tam olarak hangi RAM'i satın alacağınızı ve nasıl kuracağınızı söyleyen birçok RAM şirketi var (bazen kurulum kolaydır, bazen modele bağlı olarak zordur).

Para çok fazla bir sorun olmasa bile (patronun parasını ödediği vb.), Siparişe göre yapılandırma yapılandırmaları teslimat süresine haftalar ekleyebileceği için siparişi kendim yüklemeyi tercih ediyorum. RAM'i kendiniz (ve mac üçüncü taraf RAM'den önce gelirse sadece 2GB ile kullanabilirsiniz). Tek dezavantajı, RAM'i takan bir şeyi kırarsanız, Apple'ın garantisi kapsamında değildir ve üçüncü taraf RAM'inizin sorun olmadığını kanıtlamak için bir garanti talebinde bulunmadan önce eski RAM'i yüklemeniz gerekebilir ( Kötü RAM her türlü çılgınca soruna neden olabilir).

CPU ve Grafik kartı, 3D oyunlarda çalışmadığınız sürece, yeterince hızlıdır.

Her zaman en pahalı Mac Pro'yu satın alan ve hala daha hızlı olmasını isteyen birçok Mac programcısı olduğunu unutmayın. Eğer bir bütçe mac satın alırsanız, Xcode hızlı cayır cayır yanıyor beklemeyin! Ancak eski ikinci el donanımda bile işlerin yapılması için yeterince hızlı olacaktır.


Siz bunu yapmayın 2 gram koç “herhangi bir hızla güvensiz” olarak belirtilmelidir. Sadece yavaşlık için saf bir reçete ve bu elmanın çok az RAM ile çekirdek i5 göndermesini utandırıyor. Ayrıca, Sanal Makineleri çalıştırma seçenekleriniz de camdan dışarı çıkıyor, başka bir deyişle Lion'ı VMWare'de çalıştırmak, iyi çalışmaz. Yani evet 2GB çalışacak, ancak daha fazla yavaşlatacak olan Plaj-Topları ve disk sayfalarını bolca göreceksiniz.
MrDaniel

0

Evet - Xcode, iOS cihazları için hedeflenen yerel kodu yapar ve nesnel olarak, Lion çalıştıran herhangi bir şey, iOS için yazılım geliştirme yeteneğine sahiptir.

Öznel olarak, bazı geliştiriciler belirli CPU ve RAM / SSD'yi ve ekran düzenlerini (bir çift 30 inç ekran monteli dikey olarak söyler) tercih ederler ancak bu performans ve kullanılabilirlik tercihleri ​​oldukça kişisel seçimlerdir ve ayrıca "zamanınızın değerinin ne kadar olduğuna" bağlıdır. 150 / saatte faturalandırılan ve aylarca biriken bir tam günlük geliştirici, bir ROI açısından 32 çekirdekli ram ve SSD diskleri olan 8 çekirdekli bir MacPro'ya kolayca "ihtiyaç duyacaktır", ancak Xcode daha az donanım üzerinde çalışmaz "bakış açısı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.