Mac Server'ı nasıl yedeklerim?


2

Time Machine, Mac Server'daki her şeyi yedeklemiyor gibi geliyor: http://derflounder.wordpress.com/2010/03/02/restoring-mac-os-x-server-from-time-machine/

Peki hangi seçeneklere sahibim? İdeal olarak başka bir Mac Mini'ye geri yükleyebildiğim ve anında çalıştırabilen bir yedekleme istiyorum. Carbon Copy Cloner, çalışması gerektiği gibi ses veriyor, ancak kendi sitelerinde Mac Server'ı kesinlikle yedekleyeceğini söyleyen hiçbir şey görmedim (veya onu özledim).

Ne yapılması gerektiği konusunda bir tavsiyesi olan var mı?


Beni şaşırtmadı, yine de tüm verilerinizle zaman makinesine güvenmemek için başka bir neden, evet TM ve diğer tam disk yedeklemesi en iyi yoldur.
MrDaniel

Hiç kimse bir "yedekleme çözümüne" ihtiyaç duymaz - herkes test edilmiş bir "geri yükleme prosedürüne" ihtiyaç duyar. Sunucu bu açıdan normal işletim sisteminden farklı değildir.
bmike

Katılıyorum, ancak bu durumda at arabasını çalıştırmadan önce attan çok daha az güçlük çekiyorum.
zippy

Bu cevabı kontrol et. "Test edilmiş geri yükleme prosedürü" herkesin kullanması gerekir. apple.stackexchange.com/a/74686/3620
19'da

Yanıtlar:


2

Evet, Mac OS X’in önyüklenebilir bir yedeğini alabilecek herhangi bir şey, Mac OS X sunucusunun yedeğini alabilmelidir. Apple'ın Lion Server'ı nasıl gösterdiği gibi Mac OS X ve Mac OS X Server arasında çok az fark var.

 1. Lion'u indirin ve yükleyin

 2. Lion Server Apps'ı indirin ve yükleyin

Dolayısıyla bu durumda ve her zaman olduğu gibi OS X sunucusuyla Apple, istemci sürümünün sahip olmadığı bazı daha fazla Uygulama ekler. Ek olarak, Carbon Copy Cloner destek tartışması , Sunucu ile çalıştığını doğrular.


3

Birincil seçeneğiniz, geri yüklemenizi canlı verilerle test etmek, böylece sunucunuzun kurulumunun bir Time Machine tarafından kapsanmayan her şeyi görebilmenizdir.

Ayrıca , server.app'in kendisinde ayarları vermek ve almak için Bender gibi bir araç edinmek isteyeceksiniz .


İdeal olarak, yapılandırdığınız her şeyi kaydettiğiniz bir kurulum belgesine sahip olursunuz, çünkü her şeyin ele alındığı kontrol listeniz olacaktır.

 • Bazı servisler için alternatif veri konumu ayarladınız mı?
 • Herhangi bir nokta dosyasını kullanıcılar için "düzelttiniz" ve terminal komutları çalıştırdınız mı?
 • Paketlenmemiş herhangi bir lansman göreviniz var mı (genellikle statik rotaları ayarlamak, uygulama günlük dosyalarının üzerinden geçmek için çalışan yönlendirme ve diğer değişiklikler yapıyorum ...)

Sunucu farklı bir canavardır ve birçoğunun arşivlenmesi ve daha sonra posta, web, LDAP gibi geri yüklenmesi gereken birçok büyük veritabanını kurabilir ve kurabilirsiniz. Sunucunuz büyüdükçe, her bir veriyi ayrı olarak düşünmeye başlayacaksınız çünkü hepsini aynı frekans veya mekanizma ile desteklemeniz teknik olarak iyi bir çözüm değildir. Time Machine, bir başlangıç ​​noktası değil bir başlangıç ​​noktasıdır ve Carbon Copy Cloner veya SuperDuper gibi ayna teknolojisini kullanır! genellikle yanıt değildir, çünkü bir depo cihazında bu verilere sahip olduğunuzda terabayt veriyi geri yüklemek genellikle bir veya iki gün sürer ve yapıştırıcı ve kod ve araçları kaydetmek için sadece işletim sisteminizi ve yapılandırma yedeklerinizi kullanın. .


Burada yazdığınız her şeye katılıyorum (ve neyse ki verilerim işletim sisteminden ayrı, bu yüzden ikisini de geri yüklemek zorunda değilim). Bir geri yüklemeyi test etmeden önce bir desteğe ihtiyacım var.
zippy

0

Tüm Mac'in sabit diskini harici bir FireWire sürücüsüne yansıtmak için gidebilirsiniz.

Hatta başka bir Mac kullanarak bu diskten önyükleme yapabilir ve tüm sisteminizi parmaklarınızın ucunda tutabilirsiniz, sıkıcı yazılım yüklemeleri, Sistem Tercihi ayarı veya masaüstü duvar kağıdı avcılığı gerekmez.

İhtiyacın var:

 1. Harici firewire kabini (usb, yeni mac'larda da çalışabilir)
 2. SuperDuper'in ücretsiz sürümü.

  Adım 1. Harici Sürücünüzü Bölümleyin (İsteğe bağlı)

  Adım 2. Yeni Disk Bölümlerinizi Onaylayın

  Adım 3. SuperDuper'ı Başlatın ve Yapılandırın

  4. Adım. Hedef Diski Silme İşlemini Onaylayın

  Adım 5. Bir Sandviç Tut

  Adım 6. Acil durumda => Mac'inizi Hedef Disk Modunda Klondan Başlatın

YAPILDI .... Bunu haftada iki kez yapın ve OS X SUNUCUSUNUZUN YETİŞKİN, ÇIKARABİLİR MÜKEMMEL KOPYALARINI elde edersiniz. Yedekleri programlayabileceğinizi mi söyledim ... vay!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.