Bir e-postayı iCloud sunucusundan silmeden nasıl taşıyabilirim?


1

Mac'imde e-postaları belirli kişilerden kendi yerel klasörlerine taşımak ve benzersiz bir uyarı vermek için yerel kurallarım var. Sorun göründüğü gibi hareketli iCloud'un IMAP sunucusundan silinmesine neden oluyor ve bu yüzden iOS aygıtlarıma teslim edilmiyor.

Kuralı değiştirdiğimde kopya ziyade hareket , Yerel Gelen Kutusu klasöründe yinelenen e-postalarla bırakıldım (şaşırtıcı değil).

İCloud Mail klasörleri oluşturmayı ve belirli e-postaları bu klasörlere taşımak için iCloud Mail kurallarını kullanmayı denedim. Sorun değil, uyarının sesini duyamıyorum: Mac Mail kurallarının yalnızca doğrudan Gelen Kutusuna gelen postalar için geçerli olduğu anlaşılıyor. (Ayrıca, yalnızca iCloud Gelen Kutusu öğeleri 'itti' alır - postalarım John Doe klasör yalnızca Mac Mail her N dakikada bir anket yaptığında alınabilir.)

IMAP'ta yeniyim, bu yüzden çözümü kaçırmış olabilirim. Herkes, iCloud Mail'i kullanarak aşağıdakileri önerebilir:

  • Mac'imde ve tüm iOS aygıtlarımda aynı e-postayı görün
  • Belirli e-postaları otomatik olarak özel klasörlere yönlendir ve en azından Mac’te bir uyarı ver

Teşekkürler- adam


Akıllı Klasörler’e baktınız mı? Kriterleri yerine getiren e-postaları etiketlerken, etiketler için bir klasör oluşturduğunda ve e-postaları yerinde tuttuğunda - yinelemeler oluşturmazsa, hileyi yapmalıdırlar.
Emil

Yanıtlar:


1

Okuduklarımdan, aslında neredeyse oradasın. Sorununuz klasörlerin nasıl yapıldığı gibi görünüyor (yerel, sunucuda olduğu gibi).

Cevabınızda söylediğiniz gibi, e-postaları yerel klasörlere kopyalarsınız, bu yüzden asla telefonunuzda olmaz. Ve iCloud'un sınırlı kuralları ile (bulutta), not ettiğiniz gibi, gerçekten bir ses çıkaramaz veya onlarla çok fazla şey yapamazsınız.

Mac'iniz her zaman çalıştığında (kuralları çalıştırmak için), e-postaları sunucu klasörlerine yerleştirmek için yalnızca yerel posta kurallarınızı güncellemeniz gerekir. Bu şekilde, bilgisayarınızda olursanız, ses ipuçlarını ve ayrıca postanın filtrelenmesini duyacaksınız. Uzaklaşırsanız, Mac'iniz hala postaları işleyebildiği sürece, e-postaları doğru sunucu klasörlerine kopyalar ve kullanılabilir duruma gelir.

Şimdi Mac'inizde, iCloud ve 'Mac'im'de' iki gelen kutusu görmelisiniz. Klasörlerin bu iletilerin nereye gideceği konusunda iCloud hesabının altında bulunduğundan emin olun. Ardından, mac'unuzdakiler yerine iCloud hesap klasörlerine işaret etmek için kurallarınızı güncelleyin.

Bundan görebileceğiniz tek şey, bazı mesajların çok kısa bir süre için gelen kutunuzda (Mac'inizin kurallarını çalıştırmadan önce), postaları gönderilmeden önce işleyen iClouds sunucu tarafı kurallarına göre olmasıdır.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.