OS X Lion'daki orijinal AppleIntelCPUPowermanagementClient.kext'i nasıl değiştirebilirim?


3

Coolbook ile oynuyordum ve aptalca iki çekirdeği uzantısını (kexts) yedek bir konuma kaydetmeden silen yeterince silerdim.

İşletim sistemimi yeniden yüklemeden sadece AppleIntelCPUPowermanagementClient.kext ve AppleIntelCPUPowermanagement.kext yazılımlarını nasıl kurtarabilirim?

Bu dosyalar / System / Library / Extensions / içinde mevcut ve tercihen OS X Lion 10.7.3 kullanıyorum. Bunları internet indirmelerinde aradım, ancak herhangi bir şey bulamıyorum ve değiştirilemediklerini söyleyemezsem, onlara kör şekilde güvenmek istemem.

Yanıtlar:


5

Denemeniz gereken ilk şey, OS X Lion Güncellemesi 10.7.3'ü (Client Combo) yüklemektir . Bu dosyaların yerini almazsa, OS X'i mevcut yüklemeniz üzerine yeniden kurmanız gerekir.

Ancak, zaten System klasörünün içinde dolaştığınızdan, bu dosyaları Recovery HD bölümünüzden kopyalamaya çalışmakla ilgilenebilirsiniz. Bunu yapmak için, Recovery HD'yi kurmanız ve ardından Temel Sistem görüntüsünü üzerine eklemeniz gerekir.

 1. Recovery HD'yi Terminal'e şu komutla bağlayın:

  diskutil mount "Recovery HD"
  
 2. BaseSystem.dmg dosyasını şu komutla bağlayın:

  hdiutil mount /Volumes/Recovery\ HD/com.apple.recovery.boot/BaseSystem.dmg
  
 3. Daha sonra dosyaları "Mac OS X Temel Sistem" disk görüntüsünden sistem klasörünüze kopyalamayı deneyebilirsiniz. Kopyaladıktan sonra, sahip / izinlerin doğru olduğundan emin olun (Disk İzlencesi'nin onarım izinlerini çalıştırmak iyi bir fikirdir).

Bunu test etmedim, ancak her birinin dosya boyutu, hem Temel Sistem görüntüsünde hem de OS X'in tam yüklemesinde aynıdır, bu yüzden muhtemelen aynı görünüyorlar.


4

Orijinal ortamınızdan yeniden yüklemelisiniz; kimsenin bunları ayrı ayrı dağıtması yasal değildir.


1
İşletim sisteminin yeniden dağıtılmasının Lion için son kullanıcı lisans sözleşmesinin bir kısmının ifadesine aykırı olduğunu belirttiğiniz için teşekkür ederiz. Yasallık mahkemeler ve avukatlar için bir şey olsa da, sorunun cevabını almak ve asker için kabul edilebilir bir düzenleme yapmak için düzeltilip düzeltilemeyeceğini göreceğim.
bmike

Hiçbir fikrim yoktu, bunun için üzgünüm!
MJB

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.