Kişiler'i Exchange'den Mac'imden gruplarına nasıl taşıyabilirim?


2

Oluşturduğum bazı kişisel kişilerin (iPhone'un yerleşik Rehber uygulamasını kullanarak) Exchange (işletme) grubunda oluşturulduğunu keşfettim. Onları "Mac'imden" kişilerine nasıl aktarabilirim? (Tercihen orada oluşturduğum Adres Defteri Gruplarından birine girin.)

Ve gelecekte bunun gerçekleşmesini nasıl önleyebilirim (belki bir kişi oluştururken hangi grubu kullanacağınızı belirleyerek)?

İOS 5.1 çalıştıran bir iPhone 4'üm var. Hapisten çıkma bir seçenek değildir. İPhone, OS X 10.5.8 çalıştıran bir Macbook Air'de iTunes ile eşitlenir.


KatieK - kendi sorunuzu cevaplamak ve bir cevap bulmanıza yardımcı olan diğer soru ve cevapla bağlantı kurmak sorun değildir. Değişim ile ilgili olduğundan sorunuzu kapatmamayı tercih ediyorum, diğer soru çözümün işe yaradığı anlamına gelmiyor. Tam olarak karşılaştığınız duruma bir cevap vermemekle aynı cevaba sahip iki sorunun olması daha iyi. Buradaki bir yorumdaki diğer soruya bağlantı vermek bile siteye yardımcı olur ve her iki soruyu da daha iyi hale getirir.
bmike

Yanıtlar:


2

Maalesef, iPhone Grupları, iPhone Kişileri uygulaması içinden düzenlenemez. Deneyebilirsin iPhone kişilerini kopyala iPhone Kişiler uygulamanıza bir PC'den erişmek için tasarlanmış bir üçüncü taraf programı kullanarak bir gruptan diğerine.


1

Mac'inizle senkronize ediyorsanız, yalnızca Adres Defteri uygulamanızı açın ve onları koymak istediğiniz yere sürükleyin.


Bu benim için işe yaramıyor çünkü taşımak istediğim kişiler Adres Defterimde değil. İPhone'daki Outlook / Exchange grubumdalar, ancak Adres Defteri'nde görünmüyorlar.
KatieK

Exchange hesabınızdaysa, bilgisayarınızdaki Adres Defteri'ni aynı hesaba yönlendirip sürükleyebilirsiniz.
Alex

Anladığımdan emin olmak istiyorum - Mac'in AddressBook'unu Outlook / Exchange hesabına bağladığımı mı öneriyorsunuz?
KatieK

Evet. Yeni bir hesap eklerseniz, kullanabileceğiniz bir hesap türü vardır, ancak 10.5.8’de olduğunuzu fark etmiş olsanız da bu, yerleşik Exchange bağlantısı için çok eski olabilir. Mac'inizde Outlook varsa, kişileri mac'unuzun adres defterine kopyalamak için yerleşik bir senkronizasyon servisi vardır.
Alex

1
Ayrıca, gelecekte gerçekleşmesini önlemek için, iPhone'unuzda Ayarlar - & gt; Mail, Rehber, Takvimler.
Alex

0

Oluşturduğum yeni Kişilerin "Mac'imden" grubuna girmesini sağlamak için, Kişiler için "Varsayılan Hesap" ı değiştirdim [Ayarlar & gt; Mail, Contacts, Calendars] ile "Exchange" den "Mac bilgisayarımdan" e.

İPhone'da Contact Group üyeliğini iOS 5.1'de yönetmek için işlevsellik yoktur.

Kişileri Outlook'tan "Mac'imden" konumuna taşımak için, bu kişileri Outlook'ta (bilgisayarımda) buldum ve bir Vcard / .vcf dosyasını e-postayla gönderdim (Outlook'ta, Kişiyi sağ tıklatın, "Foward Kişisi" ni seçin, ardından kişisel e-posta adresime "Kartvizit Olarak" seçeneğini seçin. Daha sonra iPhone'daki bu Vcard'ları Mail yoluyla açtım ve yeni Kişiler olarak kaydettim. (Yukarıda Ayarlar'da değişiklik yaptığım için doğru gruba gittiler.) Son olarak, bu kişileri Outlook'tan sildim, böylece yineleri olmaz.

Ayrıca bakınız İPhone'daki bir kişiyi bir gruptan diğerine nasıl taşırım? .


-1

İPhone’daki grupları yönetmenin tek yolu iCloud web arayüzü.

  1. Www.icloud.com adresine gidin ve oturum açın
  2. Kişiler simgesini tıklayın
  3. İki kişi üste doğru olan kırmızı simgeye tıklayın
  4. Kişileri tıklayın ve istediğiniz şekilde farklı gruplara sürükleyin
  5. İşiniz bittiğinde, alttaki dişli simgesini tıklayın.
  6. Kişileri Yenile'yi tıklayın.
  7. Kişiler uygulamasında (iPhone'da) Gruplar ekranına gidin ve yeniden yükle düğmesini tıklayın.

Sizi temin ederim, Kişilerimin çoğunu yönetmek için OSX Adres Defterini kullanıyorum. İCloud'u kullanamıyorum çünkü OSX 10.7.2 gerektiriyor.
KatieK
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.