OS X 10.5, .WAV dosyalarını QuickTime ile her zaman açılacak şekilde nasıl yapılandırılır?


2

İTunes'u müzikleri dinlemek için kullanıyorum, hepsi içeriyor .mp3ve .aacdosyalar. Düzenli olarak .wavdosyaları dinlemek istiyorum , ancak bunlar asla müzik değil. Çoğu zaman, benim VoIP sistemimiz tarafından gönderilen sesli mesajlardır, ancak kameram da sesli notları .wavdosyalara kaydeder . Bunların iTunes’da açılmasını istemiyorum, çünkü daha sonra kütüphaneme ekleniyorlar ve iTunes bu tür dosyaları dinlemek için en iyi arayüze sahip değil. Onları QuickTime Player'da açmayı tercih ederim.

Finder'da bir .wavdosyada "Bilgi Al" yaptım ve "Birlikte Aç" "QuickTime Player" ı seçtim. Daha sonra "Tümünü Değiştir ..." yaptım ve "Tüm benzer belgeleri açmak istediğinizden emin misiniz" penceresinde "Devam" ı tıklayın.

Bu neden yapışmıyor?

Bunu defalarca yaptım. Ancak, değişiklik yapılmadığı için muhtemelen iTunes 9, .wavdosyaları açmak için tercih edilen uygulama için kendini kaydettiriyor . Mac OS X 10.5'te bu değişikliğin yapışmasını nasıl sağlayabilirim?

Yanıtlar:


4

Snow Leopard, Leopard, Tiger ve Panther'de çalışan ücretsiz bir Sistem Tercih Bölmesi olan RCDefaultApp'ı kullanabilirsiniz .

"Eklenti sekmesine" gidip listede .WAV'yi bulup değiştirmelisiniz Defallt Application.

alt metin


1
Şimdiye kadar, 3 yeniden başlatmadan sonra, bu hile yapıyor gibi görünüyor. Teşekkürler!
Josh,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.