Bir iMac'i yanlara saklamak güvenli midir?


3

Yanlarında depoda bazı eski cihazlar var. Aksi halde tamamen normaldirler - iyi havalandırılmış, vb., Ancak yalnızca kendi taraflarında olduklarında sığabilmeleri dışında. Onlara belirli bir yorumla hatırlatıldıktan sonra, onların iyi olup olmadığını merak ettim.

Öyleyse: Deposunun diğer yönlerinin normal ve güvenli olduğunu varsayarak, bir iMac'i yan tarafında saklamak güvenli midir?

Yanıtlar:


3

Evet, iMac'e zarar vermez. Aslında, havalandırma deliklerini tıkamadığınız sürece yanlara bile kullanılabilirler. Sabit sürücü yataklarının dik veya düz olduklarında en uzun sürdüğü söylenir, ancak konveksiyon soğutmalı Mac Cube dışında, soğutma yönelimine veya başka herhangi bir şeye bağlı olan herhangi bir Mac bilmiyorum.

Bunları herhangi bir süre için uzağa koyuyorsanız, nemin korozyonu hızlandırmamasını veya makinelerinize zarar vermemesini sağlamak için bazı silika jel paketleri veya " Thirsty Hippo " veya yerel bir eşdeğeri edinin. Kritiklerin içeri girmesini önlemek için bunları plastik sıkıca sarın, eski bilgisayarınızda yaşayan bir şeyi bulmaktan daha kötü bir şey yoktur. Ölü cisimler veya diğer döküntüler aşındırıcı veya iletken olabilir. İMac'iniz CRT türüyse, cam ekranı korumak için kontrplaktan bir panel kesmeyi düşünün. CRT'lerin ezilmesi zordur ancak çizilmesi veya yongası kolaydır.

Gerçekten kıymetli olan herhangi bir şeyi ortadan kaldırıyorsanız (Steves tarafından imzalanan iMac?) En iyi uygulama, bilgisayarı kuru azot gazı olan bir ortamda kapatmaktır - bu ciddi bir önlemdir, ancak hava geçirmez çantaların bulunması kolay ve azot olduğu için yapılması zor olan bir şey değildir. oto lastik mağazalarında yaygınlaşıyor . Oksijeni çıkarmak oksidasyonu (pas) önler ve canlıların Mac'inizi kolonileşmesini imkansız hale getirir, çünkü oksijensiz yaşayamazlar.

Son on yılda, ROHS direktifi kurşunsuz lehim artışı kullanımını gördü. Bununla ilgili büyük sorunlardan biri de, “ yolakların ” lehimden ve devre yolları arasındaki boşlukları kapatması gereken diğer devre elemanlarından büyümesidir . Bıyıkçıların kesin nedeni ve üretim sonrası büyümeyi önlemenin doğru yolu hala bilinmemekle birlikte, vakumlu veya azotlu ortamların yardımcı olduğu azınlık önerileri vardır - ancak benim okumamdan, sıcaklık kontrollü veya hatta bir bisiklet ortamının etkili olma olasılığı daha yüksektir. . Kesin gerçekler biliniyorsa, bilgisayarları saklamanın doğru yolu uzun vadeli olabilir. Ancak, iyi bakılsalar bile makinelerimiz için bir risk olduğunu düşünmek üzücü.Modern Apple makineleri, 2006'dan bu yana, ROHS direktifine uygundur, bu nedenle bu onlar için geçerlidir. Eski makineler kurşun lehim kullanılarak üretilebilir ve bu nedenle kalay bıyıkları sorun olmaz. Kesin bir cevap bulamadım.


Gerçekten de, eski bilgisayarlar gibi örümcekler.
Coyote

5
Bilgisayarınızdaki örümcekler hata ayıklama için iyidir.
Daniel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.