İPhoto’dan küçük resimler al?


2

Bir süre önce bazı fotoğrafları kaybetmeyi başaran bir arkadaşım var, ancak iPhoto kütüphanesinde "görünüyor". Küçük resimler var, ancak fotoğraflar yok. Fotoğraflar çoktan gitmiş görünüyor, ancak küçük resimler, bazıları için faydalı olabilecek kadar büyük görünüyor. Küçük resimleri almak mümkün müdür?

Yanıtlar:


1

Bir yandan not olarak (~ / Resimler / iPhoto Kütüphanesi; cmd tuşunu basılı tutarak iPhoto Kütüphanesi & gt; Paket İçeriğini Göster) gerçekten var olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Burada "Orijinaller" ve "Değiştirme Tarihi" başlıklı bir klasör bulunmalıdır.

Her klasörün yıllarca alt bölümü olması gerekir. Açıkçası, Orijinaller, fotoğrafların eksi herhangi bir düzenlemeyi içermesi durumunda, Değişiklikler, düzenlemelerin sürümleri olur (düzenlemelerin tüm sürümlerinin veya yalnızca son düzenlemenin kesin olup olmadığı kesin değildir).

Bu yardımcı olur umarım.


1

Göre bu web sitesi , küçük resimler içinde saklanır ~/Pictures/iPhoto Library, sağ tıklatarak erişebileceğiniz iPhoto Library ve paket içeriğini görüntülemeyi seçerek.

İlk kontrol edilecek yer Minyatür OP tarafından belirtilen klasör.

Bakılacak ikinci yer Thumb64Segment.data veya ThumbJPGSegment.data . Bu nedenle, bu dosyaları yedekler ve bu dosya biçimini okuyabilen herhangi bir uygulama olup olmadığını görürüm. İnternette kısa bir arama yaptıktan sonra bir tane bulamadım, ancak yaparsam bu cevabı güncelleyeceğim.

Üçüncü bir seçenek bunun, bozuk bir iPhoto Kütüphanesi nedeniyle gerçekleşiyor olabilir. Denilen bir araç var iPhoto Kütüphane Yöneticisi adı verilen bir özelliğe sahip İlk yardım Bu size:

Bozuk iPhoto kütüphanelerinden fotoğrafları yeniden oluşturun veya çıkarın

Yazılımı denemedim, bu nedenle sizin durumunuzda çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum, ancak deneme sürümleri mevcut.


Teşekkürler! .Data dosyalarına bir göz attım. JPG olanı oldukça basit görünüyor; İçinde sadece bir şeyin olduğu bir kütüphanem varsa, önünde büyük bir başlık bulunan bir JPG'dir. 64Segment dosyasında bitmapler var mı? Emin değil. FAKAT. Söz konusu JPG, iPhoto’da alabileceğim önizlemeden daha küçük. Bir fotoğrafı içe aktarırsam içe aktarılan sürümü çöpe atarsam, yine de 360x240 önizlemesini alabilirim. JPG 130x100 ve önizleme açıkça JPG'nin bir yükseltmesi değil.
Roy

Ah. Benim de küçük bir klasör var, aradığım şeyi var. JPG'ler olarak. Doy.
Roy

@Roy: İyi bul! Bunu kaçırdığıma inanamıyorum.
Senseful

0

Hala iPhoto’da görebiliyorsanız, dışa aktarabilmeniz gerekir. Sadece küçük resmi seçin ve dosyaya tıklayın = & gt; ihracatı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.