Posta uygulamasını, mesajları sunucuda okunmuş olarak işaretlemeyecek şekilde ayarlayın


2

IMAP kullanarak meslektaşımın çalışma e-posta hesabına (gmail'de) erişiyorum. Sorun şu ki, ilk mesajlardan birini ne zaman okursam, sunucuda okunmuş olarak işaretlenmiş ve sık sık özlüyor. Sunucuda işaretlenmemiş halde tutmak ve yalnızca Posta uygulamamda okundu olarak işaretlemek istiyorum.

Bu şekilde davranması için Posta uygulamasını nasıl ayarlayacağınız bir yolu var mı?

E-postasına erişiyorum çünkü sık sık benim için de önemli olan bilgileri alıyor ve bu da zaman kazandırıyor çünkü her zaman çevrimiçi değil ve çoğunu yine de bana iletmek zorunda kalacak.

Yanıtlar:


1

Bu mekanizma, kullandığınız posta protokolünün bir özelliğidir ve Posta içinde ayarlamayı seçebileceğiniz yerel bir özellik değildir. Muhtemelen IMAP veya Exchange kullanıyorsanız, posta durumlarının konum, okunmamış / okunmamış vb. İşlemler için çoğaltılması normal işlemin bir parçasıdır.

Mac'te değilim, bu yüzden özellikleri test edemiyorum, ancak umabileceğiniz en iyi şey, Posta'da hangi eylemin postayı okundu olarak işaretleyip işaretlemediğini değiştirmenize izin verecek bir yapılandırmadır (yalnızca seçim olabilir, olabilir. Özel olarak zaman açmak, mesajı X saniyeden daha uzun süre görüntülemek gibi olabilir) veya eylemin tamamlanması için gereken süreyi uzatabilir (5 saniye veya 10 saniye boyunca görüntülenen).

Elbette sadece okunan bir postaya sağ tıklayıp tekrar okunmamış olarak işaretleyebilirsiniz.


Mesele şu ki, onları makinemde okumak istiyorum, ama sunucuda değil. Protokolün sorun olduğundan şüphelendim ama değiştiremedi
Lope

@Lope "sorun şu ki, onları makinemde okumak istiyorum, ancak sunucuda değil." IMAP ile yapamazsınız. Protokol bu. Yerel içeriği sunucu içeriği ile senkronize eder. Sunucu ile yerel kopyalarınız arasındaki süreksizliği korumak istiyorsanız, POP3 kullanmaya bakın.

1

Mail'in mesajları otomatik olarak "oku" olarak işaretlemesini önlemek için yükleyebileceğiniz Gerçek Önizleme adlı ücretsiz bir program vardır. Bunu her zaman kullanıyoruz çünkü mesajların aslında "okur" olarak işaretlediğimiz zamana kadar okunmamış kalmasını istiyoruz. Gerçek önizlemede, farklı hesaplar için yararlı olan farklı ayarlara sahip seçenekler bulunur.

http://christianserving.org/project/truepreview


1

Opera’daki posta istemcisi bu özelliğe sahiptir. "El ile Ayarla" olarak ayarlanmış "Okundu Olarak İşaretle" ayarını kullandım ve görüntülemediğim e-posta mavi metinle gösteriliyor ve görüntüledikten sonra siyah metinle gösteriliyor. Ve okunmamış olarak kalırlar.


0

IMAP böyle çalışır.

Sorununuza bir başka çözüm de, Gmail’i iş arkadaşınızın hesabındaki her mesajın bir kopyasını size gönderecek şekilde ayarlamaktır.

Aksi takdirde, hesabında okuduğunuz her mesajı Okunmamış olarak işaretle .


0

Diğer cevaplayıcıların açıkladığı gibi, bu IMAP'ın bir özelliğidir. IMAP, istemci-sunucu senkronizasyonunu korur, böylece tarayıcıyı, masaüstünüzü veya telefonunuzu kullanmanıza bakılmaksızın aynı şeyi görürsünüz.

Bir alternatif kullanmaktır POP Mesajların tek yönlü indirilebilmesidir. Gmail Arayüzünde uyguladığınız hiçbir sunucu tarafı filtreleme / etiketlemeden yararlanamayacaksınız, ancak mesajlarınız her cihazda benzersiz bir okuma durumuna sahip olacak ve Gmail Arayüzünde veya iş arkadaşınızın e-posta istemcisinde okunmamış kalacaktır. Lütfen Gmail’in içindeki POP’u doğru şekilde yapılandırdığınızdan emin olun. indirilen mesajları gelen kutusunda tut - Gmail’in, bu ayarın, e-posta istemciniz yerine Ayarlar’ın Yönlendirme ve POP / IMAP sekmesindeki Gmail’in içinde kontrol edilmesi bakımından olağandışı olduğuna dikkat edin.


0

Aynı sorun vardı, suçlu varsayılan önizleme özelliği ile iPhone'un e-posta istemcisi oldu. Bir önizleme IMAP'in okunduğuna inanmasını sağlar. Çözüm: kapatmak için (ayarlar - & gt; e-posta - & gt; önizlemeyi hiçbiri olarak ayarlayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.