OSX Lion'ı uygulama mağazasından indirirsem, bu sürüm hesabıma bağlı mı?


2

Lion'u indirdim ve önyüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturdum, bir meslektaşım bunu kullanmak istiyor. Bunu meslektaşıma verirseniz, hesabımla bağlantılı mı olacak yoksa hesap bağımsız mı?

Güncelleştirme : Meslektaşımın Lion’a yasal lisansı var, ancak Lion kurulum DVD'si yok. Bunun nedeni Mac Pro'daki arızalı bir HDD'nin değiştirilmesidir. Meslektaşım yerine, göze alamayacakları bir 4GB dosya indirmek zorunda kalıyorlar, onlara ödünç verebileceğim bir USB sürücüm var.

Hatırladığım kadarıyla Lion, ilk başladığınızda elma kimliğinizi sorduğunda, örneğinizi hesabınıza atayan adımdır ya da kimliğim bir şekilde sahip olduğum Lion kopyasına gömülü olan adımdır.


1
Sorunuz yasal mı yoksa teknik mi? İçinde olduğu gibi, indirilmiş Lion kopyanıza gömülmüş bir hesap kimliği var mı veya meslektaşınız Lion kullanma hakkını satın aldıysa, indirilen kurucunuzu sürecin çoğaltılması yerine yasal olarak kullanabilir mi?
Daniel

1
@DanielL, meslektaşımın Lion için yasal bir lisansı var ve Mac Pro'da yeni bir HDD'yi yeniden kurması gerekiyor, ancak kurulumumun hesabımla bağlantılı olmasını istemiyorum.
Brett Ryan

Söyleyebileceğim kadarıyla, hesap kimliğin değil yükleme diski görüntüsüne katıştırıldı, ancak daha kesin bir kaynak elde edinceye kadar bunu bir cevap olarak gönderemiyorum (veya başka biri beni yenerse)
Daniel

Lion'u yetkili bilgisayarlara kurmak için doğru adımlar şöyledir: support.apple.com/kb/HT4854 İzin verilen herhangi bir Mac'e özgürce kurabilirsiniz sizin kişisel kullanım. Bir meslektaşının Macine kurmak korsanlıktır ve EULA'nıza karşı uçar.

@cksum teşekkürler, bu soru olmasa da. Öncelikle mevcut bilgisayar işletim sistemi yüklü değil, meslektaşım kar leoparı kurabilir, daha sonra yükseltebilir, ancak şu anda internet planlarında karşılayamayacakları 4GB'lık bir dosya indirmek zorunda kalmaları ve kurulum ve yükseltme yapmaları gerekmiyor. Mac pro kurulumumu evde USB sürücü kullanarak yeni bir HDD ile yaptım, bu tamamen yasal. Sorum şu, indirmeye gömülü kimliğim, yani Lion iki hesaptan indirilmişse, her ikisi de birbirleriyle aynı ikili dosyalardır.
Brett Ryan

Yanıtlar:


1

Apple kimliğinizin yükleyiciye gömülü olduğuna inanmıyorum, olabilir, ancak olması önemli değil. Lion'ı iMac cihazıma yükledim ve yükledim ve yükleyiciyi Mac Mini'ye kopyaladım (sadece çevrimdışı bilgisayar) ve sorunsuz olarak yükledim. Lion da dışarı çıktığında haklıydı ve o zamandan beri her iki bilgisayarda da kusursuzca çalıştım.


Teşekkürler, ayrıca 5 kopya ile bir satın alma gelse de, bunu yaptım. Evde hem karıma hem de iMac'ime ve Mac Pro'mıza yükledim.
Brett Ryan

Bilgisayarım kıskanıyorum, sana iyi şanslar!
Mick MacCallum

Brett, ne anlama geliyor 5 kopya ile bir satın alma gelir? Ayrıntılı olabilir misiniz? 5 Mac'inize kurmak / yükseltmek veya herhangi bir Mac'e 5x yüklemek için 5 lisans mı, yoksa 5 kurulum diskiniz mi var?
David
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.