Önyüklenebilir Ubuntu USB sürücüsü önyüklenebilir olarak görünmüyor


2

Bu talimatlara göre önyüklenebilir bir Ubuntu kurulum USB sürücüsü yapmaya çalıştım .

Ancak, işlem tamamlandığında, USB sürücüsü "Başlangıç ​​Yöneticisi" nde görünmüyor ve altbasılıyken açılışta görünmüyor . Neyi kaçırmış olabilirdim?

DÜZENLE:

Bir şeyleri temizlemek; yapmak istediğim, MacOSX ve Ubuntu 10.10 ile çift önyükleme sistemi kurmak. CD / DVD sürücüm oldukça tehlikeli, bu yüzden USB sürücü kullanmak istiyorum.

Bilgisayar C2D 2.16 GHz ve 2 GB RAM'e sahip bir MacBook2.1 (Orta 2007), yerel işletim sistemi OS X 10.6.5

Yanıtlar:


4

Hangi Mac’e sahip olduğunuzu, OS Sürümünü veya benzeri bir şeyden bahsetmiyorsunuz. Sanki bu soru Ubuntu'nun forumlarına aitmiş gibi :)

Her durumda, bir Mac bilgisayarınız olduğunu ve BootCamp veya yerel OS X aracılığıyla Windows dışındaki bir işletim sistemini kurmak veya önyüklemek istediğinizi farz ediyorum. Örnekte Ubuntu'dan önyükleme yapmanız gerekiyor.

Mac'inizin arkaik BIOS yerine EFI kullandığı ortaya çıkıyor. Öyleyse, EFI'ye başka bir yere bakmasını söylemek için önyükleme sürecinde küçük bir “yardımcı” programa ihtiyacınız var.

Aletlerin ve işlemlerin kurulum adımları Ubuntu Topluluğu Wiki'de mükemmel bir şekilde açıklanmıştır .

Oraya gitmeden önce aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

  • Talimatlar yeni iMac'ler için geçerli değildir.
  • Talimatlar CD önyüklemesi içindir (belgedeki bir noktada USB bağlantınız varsa).
  • Sen edecektir ihtiyaç yüklemek yerine takın Eski bir Macbook (Beyaz) üzerine yaptım ve sıfır sorunları vardı, ama yaklaşık zamanki uyarı “yedeğini var” geçerlidir.

Haklısın, ben soruya biraz bilgi ekledim. Daha önce daha çok iş gibi görünüyor, daha önce şüphelendim ama bugünün pazar günü, bu yüzden çatlamaya başlayacağım. ;)
Theodor

3

USB'den önyüklemek istiyorsanız, cihazınızı GUID Partition Table (GPT) adlı Intel tabanlı Mac'lere özgü yeni bir bölüm biçiminde yeniden biçimlendirmeniz gerekir.

MacBook Pro gibi Intel tabanlı sistemlerde, sürücü uygun şekilde biçimlendirilmişse (GPT) ve uyumlu bir Mac OS X sürümü yüklüyse (MacBook Air için USB Sürücüsündeki OS X gibi), harici USB sürücülerden önyükleme yapabilirsiniz.

Öyleyse öntanımlı Ubuntu USB'yi varsayılan olarak macbook pro'nuzla önyükleyemezsiniz çünkü farklı Bölüm tabloları var (en azından bunu yapamam).

Ama bazı yerlerde bu yapabileceğini oku yüklerseniz yerine takın (eğer onun toturial devam edebilirsiniz burada )

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.