İPad için iBooks içindeki harici olarak depolanan 100 kitaptan oluşan bir kitabı koleksiyonlarda manuel olarak yapmadan verimli bir şekilde organize etmek mi istiyorsunuz?


2

Harici bir sürücüde saklanan yüzlerce e-kitabım var. MacBook Pro'mda istemiyorum çünkü Mac'imde e-kitaplar okumadığım için yer kaplamalarını istemiyorum. Yeni iPad'i daha yeni aldım, böylece bu kitapları okuyabilirim.

İTunes'da kitapları düzgün bir şekilde düzenlemek amacıyla içine koymak için klasörler oluşturmaya çalıştım, ancak hepsi iPad'deki iBooks uygulaması içinde aynı büyük listede görünüyor ve manuel olarak koleksiyonlar oluşturup kitapları buraya koymam gerekiyor.

Elbette, bunu yapmanın daha iyi ve daha verimli bir yolu olmalı? Googling'ü her yerde denedim, hiçbir sorun uygulanabilir bir çözüm benimkine özgü değil.

Temel olarak özetlemek gerekirse:

  1. İBooks'umun tamamını iPad'im ile senkronize etmek istediğim ancak bilgisayarımda depolamak zorunda olmadığım harici bir sürücüdeyim. Bu konuda devam etmenin en iyi yolu nedir?

  2. Koleksiyonumu nasıl düzenli tutabilirim ki senkronize ettiğimde var olan veya yeni bir koleksiyona elle eklemek için eklediğim yeni kitapları aramaya devam etmek zorunda kalmayacağım?

Yanıtlar:


1

İTunes ile e-kitapları yönetmek, kullanıcı için korkunç bir deneyim. Beklentilerinizi ayarlama konusunda istekli iseniz, Calibre iyi bir iş çıkarsa da cilaya sahip değildir. Beklediğiniz gibi çalışmadığını görebilirsiniz, ancak biraz sabırla istediğiniz şeyi (ve daha fazlasını yapın) bulabilirsiniz.


1
Bu konu ve bu destek sayfası , Calibre'yi bir iOS cihazıyla kullanma hakkında bilgi içerir.
Nix,

Cevabınız için teşekkür ederiz ve ek bağlantılar için @Nix. Bunu bir noktada işe yaradığı için cevabım olarak kabul ettim, ancak maalesef elma son zamanlarda bir itunes güncellemesinde calibre'nin onunla konuşma yeteneğini devre dışı bırakmaya karar verdi - mobileread.com/forums/showpost.php?p=2113958&postcount=3 . .. sqaure bir lol geri dön.
Damainman

1
Calibre güncellemesi bu sorunu çözdü ve şimdi tekrar iTunes üzerinden iPad'deki iBooks ile eşitleniyor.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.