Lion altında Xcode'ı nasıl kurabilirim?


2

Homebrew için bağımlılıkların nasıl sağlanacağı konusunda Lion'un altında biraz kafam karıştı. Xcode'un yerinde olmasını istiyor ve uygulama mağazasına gidip "Yükle" yi tıklayabiliyorum ve dürüstçe "Yükleme" diyor ... ve birkaç dakika sonra "Yükleme" üzerinde takılı kalıyor. Xcode'u bulabilirim ama görünüşe göre geçmişte “Installed” a girmedim.

Xcode'u nasıl kurabilirim? Yüklemek için daha fazla zamana ihtiyacım var mı? Yoksa tarball'dan yükleme yapmanın başka bir yolu var mı? Birkaç dakikadır "Kurulum" oldu ve sıkışmış görünüyor.


1
Tüm Xcode'lara mı ihtiyacınız var yoksa sadece homebrew için neye ihtiyacınız var?
jmlumpkin

Burada hiç kabul edilebilir bir cevap aldın mı? En iyi yanıtı kabul edildi olarak işaretlediğinizde, başkalarının sorununun sıralandığını bilmesini sağlar.
bmike

Yanıtlar:


6

App Store "Kurulum" olduğunda, bunun "İndirme" özelliğini içerdiğini ve Xcode'un genellikle 4 GB olduğunu unutmayın. Bir gecede bırakın veya ilerlemeyi görmek için ağ trafiğinizi izleyin.

Xcode kurulduktan sonra xcode-select, yolunu genişletmek için koşmanız gerekecek çünkü gibi araçlar makeve derleyiciler / linkerler tipik bash yolunuzda değil / Applications / Xcode içindedir. Daha sonra Xcode'ı silmeye karar verirseniz saklamak için ayarlara gidip komut satırı araçlarını indirebilirsiniz.


@bmike Söylemek istediğim şey buydu; açıklama için teşekkürler.
CajunLuke

Yazılarıma tekrar tekrar yaptığım gibi, yardımını verdiğimde nadirdir.
bmike

@bmike Benden çok daha fazla gönderiyorsunuz, bu yüzden oran bile yakın olabilir. 2k'nin altındaki kullanıcılar gibi düzenlemeler için hala itibarımız varsa, sizin kadar temsilci olabilirim. :)
CajunLuke

2

Bu aslında Lion'daki Xcode hakkındaki doğrudan sorunuza cevap vermese de, sadece homebrew için bir kısmına ihtiyacınız varsa, Xcode 4.3, Xcode'un diğer bölümlerinin çoğunu farklı indirmelere ayırır.

Yalnızca homebrew ve benzerleri için komut satırı araçlarına ihtiyacınız varsa, artık tüm Xcode'u yüklemeniz gerekmez . İşte başka bir bağlantı .

Aksi halde, Apple , Devre merkezinden Xcode'un indirilmesine izin vermek için kullanılırdı , ancak bunun çoğu şimdi App Store'dan geçiyor.

Son olarak, Xcode oldukça büyük bir uygulamadır ve kurulum da benzersizdir. Başka bir pencerenin kurulum vb. İçin girişi beklediğinden emin olmadığınızdan emin olun.


0

Snow Leopard ile Xcode kurulum disklerinde de bulunabilirdi. Lion disklerinde bulabilir ve oradan kurabilirsiniz.


Ne yazık ki, bu Lion kurulum medyada değil.
CajunLuke
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.