Mac App Store ile birlikte gelen bir fontu diğer uygulamalarda kullanma


2

Bunu genel olarak merak ediyorum, çünkü Mac App Store uygulamaları bir yazı tipi dosyasını uygulamanın paket içeriğinden açabilir ve bu uygulamanın dışında kullanılmasına izin vermek için onu Yazı Tipi Kitabı aracılığıyla yükleyebilir.

Yazı tiplerini eklemek için Yazı Tipi Kitabının İçinden Yazı Tipi Ekle'yi kullandığımda, aşağıdaki 2 "ciddi hatayı" alıyorum:

Bozuk yazı tipi adı
- Yazı tipi temel ayrılabilirliği
- Sistem Doğrulama

Şimdi, yapmamam gereken bir şey mi var? İçinde olduğu gibi, burada bir kural mı bozuyorum? Bu yazı tiplerini yayın veya ticari kullanım için kullanmıyorum - sadece sistemde kullanılabilir olmasını istiyorum.


Bu ne uygulaması? Genelde geçersiz kılmak için font dosyasıyla bazı özel / tescilli yaygaralar yapmış olabilirler, ancak yine de uygulamaya okunabilirlerdi. (Bu karışıklık, dosyanın başlık verilerini, uygulamanın dahili olarak depoladığı bir anahtarla şifrelemeye kadar basitçe yeniden düzenlemekten herhangi bir şey olabilir.)
CajunLuke,

Olabilirdi. Söz konusu uygulama iA Writer.
ele

Yanıtlar:


3

İA Yazar durumunda, uygulamalarında ve sadece uygulamalarında kullanılmak üzere Nitti Light adlı ticari bir fontu lisansladılar. Bu yüzden FontBook'a kopyalayıp başka bir yerde kullanamazsınız. Oldukça benzeyen ücretsiz bir yazı tipi için Google Fonts’tan Kuzeni deneyin.


1

Genelde geçersiz kılmak için font dosyasıyla bazı özel / tescilli yaygaralar yapmış olabilirler, ancak yine de uygulamaya okunabilirler. (Bu karışıklık, dosyanın başlık verilerini yalnızca uygulamanın dahili olarak depoladığı bir anahtarla şifrelemeye kadar sıralamaktan herhangi bir şey olabilir.)

Öyleyse, uygulamanın yapıcıları, genel dağıtım için değil, uygulamasında kullanım için yazı tipini lisansladılar.


Ruhsatlandırma ile ilgili bir şey olmadığını merak ettim. Söylemenin herhangi bir yolu var mı (Font Book'un geçerlilik başarısızlığı yoluyla dolaylı olarak dışında).
ele

Fikrim yok. Belki uygulamanın yaratıcılarına sormak için e-posta gönderebilirsin? Belki yazı tipini kimden lisansladıklarını size söylerler ve siz de onlardan satın alabilirsiniz.
CajunLuke
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.