Mac Pro USB bağlantı noktaları güç için rekabet ediyor mu?


3

Ben bir '08 Mac Pro var. Belkin N150 cihazımı takmayı denersem, işe yarıyor. Ardından iPad'imi altındaki yuvaya takarsam, kablosuz çıkış başlar. Sonra kablosuz bağlantıyı tekrar bağlarsam ikisi de çalışır. Yani slotların güç için rekabet ettiğini düşünüyorum? Bazı çözümler neler?


motorlu bir hub alın
Jason

1
Bu bir çözümdür, fakat bu sadece sorundan kaçınıyor, onunla ilgilenmiyor.
JShoe,

Sorundan kaçınmama konusunda hemfikirim. Alex cevabıyla ilgili bir şeye açıksa, güçlü bir hub hiçbir şeyi çözmez.
ephsmith

Mac Pro'nun önündeki veya arkasındakiler hangi usb bağlantı noktalarına atıfta bulunur? Bir resim daha açıklığa kavuşturur.
MrDaniel

Yanıtlar:


3

IPad yüksek güç çeken bir aygıttır ve Belkin N150 USB Kablosuz adaptör muhtemelen elektrik kesintisi de değildir, bu yüzden Mac Pro'da dahili bir USB Veri Yolu veya Hub'ı aşırı çekmeleri teknik olarak mümkündür.

Mac Pro, aşağıdaki resimde belirtildiği gibi 5 bağımsız USB Veri Yoluna sahiptir.

MacPro 2008 Sistem Bilgisi USB

Artık eşyaların takılı olduğu yere bağlı olarak, farklı USB Veri Yollarında görünüyorlar, Sistem Bilgisi Uygulamanızı Açmak isteyebilir ve iPad ile Belkin N150 cihazını aynı veri yoluna yerleştirmekten kaçınmayı deneyebilirsiniz.

Örneğin, bilgisayarımda ZyXel ... ve DataTraveler ön USB bağlantı noktalarına takılı ve aynı usb ağacını paylaşıyor gibi görünüyorlar. Harici Hub'ım "Genel USB Hub" ve VF0680'im olarak etiketlenirken, CIRCA102'nin tümü Mac Pro'daki arka usb bağlantı noktalarına takılıyken, CRCA102'nin kendi Veri Yolu'nda nasıl olduğuna dikkat edin.


1

Belkin yönlendiriciyi USB yerine Ethernet ile bağlayamadınız mı?

Bilgisayarınızın, prize takılıyken iPad'i modem olarak kullanmaya çalışmadığından emin olmak isteyebilirsiniz: Sistem Tercihleri> Ağ.

Bu arada, her bir USB cihazının Donanım> USB altındaki Sistem Bilgisi / Sistem Profilcisi'nde ne kadar akım çizdiğini öğrenebilirsiniz.

Düzenle:

Genellikle aygıtlar çok fazla güç çekiyorsa, bunun gibi bir uyarı mesajı alırsınız: http://i45.tinypic.com/accqok.png .

İşte daha fazla açıklayabilecek bir Apple destek belgesi: http://support.apple.com/kb/HT4049 . Bu mesajı almadığınız sürece, diğer USB bağlantı noktalarının iPad'inizden "ek" güç taleplerinden etkilenmemesi gerekir gibi görünüyor.


Belkin yönlendirici değil, bir USB wifi adaptörüyle bağlanmış bir elma yönlendiricisi. Ve iPad'i modem olarak kullanmıyor. Ve ben neye bakıyorum? Akım gerekli? Mevcut Mevcut?
JShoe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.