Harici Monitörlü Macbook Pro Yeniden Ayarlamayı Koruyor


1

DVI bağlantı noktası aracılığıyla bir Dell harici monitöre bağladığım OS X Lion'ın çalıştığı bir 2007 orta Macbook Pro'm var. Son zamanlarda, fişe taktığımda, ayarlamalar arasında yaklaşık bir saniye gecikmeli olarak ekran sürekli maviye dönüyor (yeniden ayarlandığını gösteriyor). Kablonun kendisi güvende görünüyor ve dizüstü bilgisayarıma sabitlemek için konektördeki vidaları çevirsem bile sorun devam ediyor. Sonuç olarak, harici monitörüm temel olarak kullanılamaz! Bunun neden olduğu ve nasıl düzeltebileceğim hakkında herhangi bir fikriniz var mı? Şimdiden teşekkürler!

Yanıtlar:


1

Ekranın fiziksel bağlantısı, yeniden bağlandığında Mac'in ayarları otomatik olarak ekrandan algılamasına neden olan bağlantıyı kesiyor ve yeniden bağlıyor, bu fiziksel bir donanım sorununu gösteriyor gibi görünüyor.

Monitör kablosu:

Öncelikle kablonun da monitöre sıkıca bağlandığından emin olun.

Bunu yapmazsam, farklı bir kablo dener ve sorunun devam edip etmediğini görürsem, kablo içindeki tellerde kısa veya devamlılık sorunu olabilir.

Monitör:

Ek olarak, farklı bir monitör deneyin ve sorunun devam edip etmediğine bakın, Monitörün dahili elektroniğinin arızalı olabileceği tamamen mümkündür.

MacBook Pro:

Başka bir kablo veya monitör denedikten sonra sorun devam ederse, DVI portuyla ilgili bir sorun veya DVI portunun MacBook Pro'daki ana kartla bağlantısı bile olabilir.

Monitör, yukarı, aşağı, sola, sağa, vb. Gibi yönlere bağlıyken MacBook Pro'nun yanındaki kablo ucuna hafifçe bir kuvvet uygularsanız ve bu, gözlemlerinizde değişime neden olan DVI bağlantı noktası olabilir. başarısız.


Kapsamlı cevabınız için teşekkürler! Sorun, kablonun monitöre sıkıca bağlanmamasından kaynaklanıyor - İlk önce bunu düşünmediğim için kendimi tekmeliyorum.
gtmtg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.