Mevcut sabit diskimi yeniden bölümlendir


1

Burada ilk kez Mac kullanıcısı.

Buradaki tüm yazıların sabit diski yeniden bölümlendirmeyle ilgili farkındalığım var, ancak yeniden bölümlendirmenin sabit diskimdeki tüm verileri silmesi durumunda kafam çok karışık.

Yakın zamanda Mac'imi satın aldım ve Lion'a önceden yüklenmiş ve sabit disk boyutum 750GB ve yalnızca bir bölümün altında. Diski, müzik dosyalarımı koyabileceğim en az 2 bölüme ayırmak istiyorum, böylece herhangi bir yedekleme / görüntüleme yazılımı ile yedekleme yapmak kolaylaşır.

Şu anki kurulumumla, diskimde, eğer bir problem olursa Lion’ı yeniden kurmamı sağlayacak bir kurtarma bölümünün olduğu anlamına geliyor.

Yeniden bölümlendirirsem diskteki tüm verileri silecekse, tek seçeneğim bunu yapmak:

1) Önce Time Machine kullanarak verilerimi yedekle 2) Kurtarma bölümünden önyükleme yapın ve sabit diski silin ve bölümleyin (3) 3) Görüntüyü diske istenen bölüme geri yükleyin.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yanıtlar:


1

Her durumda ilk önce tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Sonra, bunlarla bir USB Recovery HD (en az 1 GB) oluşturun Apple forumu Talimatlar:

Bir USB flaş sürücü Kurtarma HD kullanarak Aslan Kurtarma Diski   asistan . Bunu indirin ve yükleyin. Ardından bir parmak sürücü takın   ve önyüklenebilir Recovery HD'nizi oluşturun. Son olarak, USB başlığındaki önyükleme   Bunun üzerine Recovery HD ile sürün ve yeniden boyutlandırmayı deneyin.

USB Recovery HD'den başlattıktan sonra ana bölümünüzü yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Başka bir seçenek de Mac’te bulunan Recovery HD’yi, çözüm bu @bmike başka bir soruda önerildi - Kurtarma HD'nizi açın ve yeniden boyutlandırmak için orada Disk Yardımcı Programını kullanın.

Bahsettiğiniz çözüm işe yarayacak, ancak biraz daha fazla iş olacak.


Kullanmakta olduğum diskimi yeniden boyutlandırmak tehlikeli midir? Diyelim ki boş bir USB sürücüm ve sabit diskim yok, şu anda kullanırken sabit diski yeniden boyutlandırabilir miyim?
Panoy

@Panoy, bunu yapabilirsiniz, ancak şunu söyleyeyim, kişisel olarak diskimde büyük bir işlem yapamayacağımı (işletim sistemi yükseltme, bölümleri yeniden boyutlandırma, vb.) Yedekleme yapmadan yapacağım. Herkesin farklı bir risk toleransı seviyesi vardır.
JW8

Dediğim gibi bu Aslan Kurtarma Disk Asistanını denemem gerekecek. Şu anda Mac'in Kurtarma HD'sini kullanmayı denedim ve geçerli bölümü yeniden boyutlandırmaya başladım ve 3 tane ekledim, ancak Disk Yardımcı Programı diskin bağlantısını kaldıramadığını söylüyor. Bu yüzden benim için yeniden boyutlandırma yok. Sadece 750GB'lık HD bölümü 1 bölüme sıkışıp kaldım. Bir USB kullanarak Lion Recovery Disk Assistant'ın işe yarayıp yaramayacağını göreceğim. : D
Panoy

Teşekkürler Lion Recovery Disk Assistant işe yaradı. Sadece bir bölüm değil, şimdi mutlu.
Panoy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.