Mail.app kurallarını 10.6'dan 10.8'e geçirme


2

Mail.app filtreleme kurallarını eski 10.6 makinemden yeni 10.8 yüklemeye taşımak istiyorum. MessageRules.plist'e kopyalayarak bunları taşımaktan bahseden insanları gördüm. Teşekkürler!

Yanıtlar:


2

<dict>...</dict>Eskiden kullanıcı tarafından oluşturulan tüm öğeleri kopyaladım MessageRules.plistve ekledim:

~/Library/Mail/V2/MailData/UnsyncedRules.plist

Mail.app'i tekrar başlattığımda, kurallarımdaydı, ancak devre dışı bırakıldılar. Her birine bir tıklama ve onlar iyi koştu.

Not : Sadece içindeki tüm <dict>...</dict>öğelerin değiştirilmesi UnsyncedRules.plistişe yaramayacaktır. Düzgün çalışması için bunları geçerli öğeler grubuna eklemelisiniz.


Ayrıca çeşitli düzenlemeler yapmak zorunda kaldım çünkü V2 ile yeni yolları yansıtacak şekilde klasör referanslarının değiştirilmesi gerekiyordu. Her hesabımdaki alt klasörlere yeniden doldurmak için sahte bir kural koymaya yardımcı oldu, böylece nasıl görünmeleri gerektiğini görebildim.
Joshua Goldberg

1

MessageRules.plist dosyasını 10.6 ile 10.8 arası kopyalamayı deneyen ve çalışmasını sağlamak için yaptığım hiçbir şey yok.

Temel olarak tüm kuralları, kopyala / yapıştır yoluyla MessageRules.plist (10.6) 'dan SyncedRules.plist (10.8)' e kopyala </array>- eski dosyadaki etiketlerden her şeyi kopyalayıp yapıştırmak için bir metin editörü kullanın . Ardından Posta'yı yeniden başlatın.

Daha uzun sürüm: 10.6 makinenizdeki Kullanıcılar> Kullanıcı> Kütüphane> Posta> bölümünden MessageRules.plist'i 10.8 makinenizin herhangi bir yerine kopyalayın. Dosyayı bir metin düzenleyicide açın ve <array></array>Etiketler arasındaki her şeyi kopyalayın . Ardından hepsini, etiketler arasında bulunan 10.8 makinenizdeki SyncedRules.plist dosyasına Kütüphane> Posta> V2> MailData öğesine yapıştırın <array>. Posta uygulamasını yeniden başlatın; tüm kurallar tercihler bölümünde görünmelidir.

Posta, mesajları var olmayan klasörlerde saklamak için klasörleri / posta kutularını bile yavaşça oluşturacaktır, ancak içe aktardığınız kurallarınızda da belirtilecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.