Mountain Lion neden daha fazla güvenlik bilincine sahip?


1

App Store'dan (veya güvenilir bir satıcıdan) indirilmeyen bir uygulamayı her açtığımda bir uyarı alıyorum.

Uyarı bana, efekt için bir şeyler söyleyen bir çalıştırılabilir dosya açmak istediğinizde ortaya çıkan korkunç pencere açılır penceresini biraz hatırlatıyor " Gerçekten mi bunu açmak istediğinden emin misin? "

Mountain Lion hakkında başka ne daha fazla güvenlik bilinçli yapar?


1
@bmike: Bence asıl soruyu tamamen kendi yaptığınız bir soru ile değiştirdiniz. OP’nin “ML’yi daha fazla güvenlik konusunda bilinçli kılan ne olduğunu” sorduğunu sanmıyorum. Sanırım neden yaptıklarını yaptıklarını soruyordu.
iconoclast

Tam. Biz kapat basitçe “Neden X yaptı?” sorusunu soran sorular, esasen kavrama, tartışma ve şirket dışından insanlar tarafından pratik olarak karşılaşılan ve gerçekçi bir şekilde cevaplanan bir soru sormadıkları zamandır.
bmike

Kötü bir soru ise, kapatın. Tamamen farklı bir soru olarak değiştirmeyin - bu OP'ye saygısızlıktır. Yeni sorunun sorulmasını istiyorsanız, kendinize sorun.
Reid

Yanıtlar:


3

Apple bilgisayarları, uzun süredir "virüssüz" olarak nitelendirilse de, Apple bu yılın başlarında birkaç Apple hedefli virüsün ardından satış noktası olarak kullanılmasını engelledi. Gerçek şu ki, bir virüs bir yazılım uygulaması gibi Mac için programlanabiliyor, Mac'teki enfeksiyonların sadece geçmişte bazı uygulamaların bulunmamasının sebebi ile aynı olmasının nedeni, göreceli popüler olmadığına göre, windows makineleri mac için programlamak daha az pratikti. Mac'lerin şimdi her zamankinden daha popüler hale gelmesiyle, Apple şimdi temiz, virüssüz görüntülerini korumak için sıkı önlemler almak zorunda, bu yüzden Gatekeeper Mountain Lion'a eklendi.


3

Uygulamaları çalıştırma iznini kontrol eden işleme GateKeeper adı verilir.

Aşağıdaki Sistem Tercihleri ​​ekran görüntüsüne göre, nasıl davranacağını yapılandırabilirsiniz. Bir şeyin çalışmasına, yalnızca MAS uygulamalarının veya MAS uygulamalarının ve bilinen geliştiricilerin bir karışımının çalışmasına izin vermesini sağlayabilirsiniz:

enter image description here

Artırılmış güvenlik fikri açıkça güvenlik açısından çok önemlidir. Kullandığınız uygulamalara güvenebileceğinizi bilmeniz sizin için önemlidir ve daha sonra farkına vardıkları uygulamaları öldürebileceklerini bilmek, kullanıcıların çalıştırması için zararlı veya tehlikeli olduğunu bilmek Apple için önemlidir.

Bir uygulamayı çalıştırmayı kabul ettiğinizde, bir uygulamanın çalışmasına izin vermek için yalnızca bir kez sormanız gereken dahili bir "beyaz listeye" imza eklenir. Varsayılan ayarı kullanıyorsanız (ekran görüntüsüne göre), simgesini sağ tıklatarak ve tıklatarak herhangi bir uygulamayı çalıştırabilirsiniz. open. Bu, daha sonra onaylanmayı gerektirir, ancak bir kez onayladıktan sonra, uygulama imzası değiştiği zamana (güncelleme vb.) Kadar gitmek iyi olur.


2

Başka kaynaklardan uygulama çalıştırmak daha tehlikelidir. Sizi bunu yapma riski konusunda uyarmak doğaldır.

Security & amp; Kullan'ı kullanarak uygulamaları tanımlanamayan kaynaklardan çalıştırırken Mountain Lion’ın davranışını değiştirebilirsiniz. Gizlilik tercihleri; görmek Ars Technica'nın dağ aslanı canavar incelemesinin bu bölümü daha fazlası için . Ancak, bu ayarın değiştirilmesi risk almanızın seviyesini arttırması nedeniyle en akıllıca hareket olmayabilir.


1

Bilgisayar kötü amaçlı yazılımlarının büyük çoğunluğu, kullanıcılar indirilen kodun çalışmasına izin verdiklerini bilmediklerinde çalıştırılır; bu nedenle Mountain Lion, Snow Leopard'a ilk defa eklenmiş olan ikinci bir kontrol ekler.

  • GateKeeper - imzalanmamış ve / veya sistem dışı uygulamaların çalışmasını önler
  • Hizmetler Karantinası Başlat - yeni uygulamaların temizleninceye kadar çalışmasını önler

İmzalanmamış kod istendiğinde istenmeme durumunda, GateKeeper'ı tercih panelinden devre dışı bırakabilirsiniz.

Security & Privacy preference pane

Başlat Hizmetler karantina uyarısı da devre dışı bırakılabilir Bu iletişim kutusunu görmek istemiyorsanız, kısa bir terminal komutu ile:

defaults write com.apple.LaunchServices LSQuarantine -bool NO

Apple bilgisayarları, Apple çalışanlarının yazılım sorunlarıyla ilgili kullanıcılara yardımcı olacak (tabii ki zaman ve konumla sınırlı) açık bir sözleşmeyle birlikte gelir; bu nedenle, kullanıcıların kötü amaçlı yazılımları temizleme yardımına ihtiyaç duymalarına yardımcı olacak özellikler eklemeniz bile açıkça Apple'ın ilgisini çeker t Zararlı yazılımların veya diğer sürprizlerin yayınlanma şansını önlemek için OS X'in kullanıcının çıkarları doğrultusunda tasarlandığı görüşüne abone olun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.