MacBook Pro'da parlaklık sorununu görüntüleyin


2

Bir 2011 13 "MacBook Pro kullanıyorum. Son birkaç gündür parlaklık her zaman açılışta sonuna kadar sıfırlar ve sadece çıkrık yüklenmeyi bıraktığında (masaüstü yüklenmeden önce), otomatik olarak belirlediğim seviyeye kadar kararır.

Parlaklık seviyesi bazen başlatma sırasında korunur ama çok sporadik.

SMC ve PRAM'ı sıfırlamayı çoktan denedim, ancak ikisi de yardım etmedi.

Yeni Mountain Lion kurulumumun bununla bir ilgisi olduğunu düşündüm, bu yüzden Snow Leopard'ı yeniden kurdum ama sorun devam ediyor.

Sorun ne olabilir ki? Herhangi bir yardım takdir edilecektir.

Yanıtlar:


2

Macbook Pro önyükleme dizimin yalnızca bazen yeniden başlatırken parlaklığı tam olarak yükselttiğini de fark ettim. (Ancak, çok nadiren yeniden başlatıyorum, gerçekten umursamıyorum.) Sadece benim olduğumu sanıyordum! OSX Lion (10.7.4) kullanıyorum, btw.

Kullanıcı tercihi değerinin kısa sürede okunmadığı yönündeki önerilen yanıtı beğeniyorum, ancak sorunun uygun olduğunu düşünüyorum sürücü Son ana kadar yüklü değil. Anladığım kadarıyla, kullanıcı önyükleme dizisi sırasında herhangi bir zamanda okunabilir (kök / önyükleme diski biriminin zaten monte edilmiş olduğu varsayılarak), ancak sürücü yüklenmemişse, değer uygulanmayacaktır. Bu, ekranın bir süredir gerçekten parlak olduğunu açıklar, ancak ara sıra (benim için, her açılışta) kısma değerini açıklamaz.

Kısıtlayıcı kod BIOS'un bir parçasıysa, elbette bu tamamen yanlıştır ve muhtemelen kullanıcının tercih ettiği ve sürücüye beslendiği zamandan daha düşük olacaktır!

Garip tahmin edilemez davranış, kapatırken hangi olay dizisinin gerçekleştiğine bağlı olabilir; Bazı durumlarda, parlaklık kaydının kapanırken sıfırlanmaması mümkündür (muhtemel olmasa da). Makine muhtemelen birkaç saat / gün / hafta kapalı kalsaydı bu olmazdı. Davranış için bir kalıp olup olmadığını görmek ilginç olurdu!

O belki sekansı, ekran parlaklığı ayarının daha sonra değil, daha erken uygulanabilmesi için yeniden sıralamak mümkün olabilir, ancak açık olan LED arka ışığı ile uygun sürücü yükü / tercihi okuması arasında hala bazı saat döngüleri olacaktır.


1

Bu ne yazık ki, nasıl çalıştığı gibi görünüyor. Bulabileceğim en iyi çözüm Mac'inizi asla kapatmamak, böylece açılışta fazla parlak bir ekranla uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Benim Dağ Aslanım (önceden Lion) MacBook Air bunu da yapar: giriş ekranında tam parlaklık, daha sonra giriş yaptıktan sonra kararır. Bunun nedeni, muhtemelen parlaklık tercihinin, kullanıcı giriş yapana kadar okunamayan kullanıcı hesabının ayarlarında saklanmasıdır.


Kullanıcı hesabı ayarlarında saklanan parlaklık tercihi konusundaki amacınızı anlıyorum, ancak açılışta parlaklık seviyesi her zaman tam olarak sıfırlanmadı. Bazen kurduğum seviyede doğru şekilde başlar; Bu da senin fikrini düşünürse garip.
trmnl

Değil her zaman yap bunu? Garip. MacBook Air, giriş ekranındaki parlaklığı her zaman maksimuma çıkarır.
CajunLuke
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.